Jubileusz małżeństw w Tarnowskich Górach - 28 par, medale i mini-koncert

W Tarnowskich Górach podczas uroczystości obchodzono długie wspólne lata i wręczono upominki — od pamiątkowych medali po muzyczny prezent. Reporter obserwował, jak kolejne pary otrzymywały gratulacje i chwilę, którą będą wspominać.
- W Tarnowskich Górach gratulacje dla 28 par
- Koncert i upominki od Orkiestry “Śląskie Smyki”
W Tarnowskich Górach gratulacje dla 28 par
Podczas spotkania 28 par odebrało życzenia i prezenty z okazji jubileuszy małżeńskich. Najliczniejszą grupę stanowiły pary obchodzące 50. rocznicę ślubu (Złote Gody); im przyznano również medale nadane przez Prezydenta RP. Wśród małżeństw świętujących pół wieku razem byli między innymi:
- Wanda i Zbigniew Kieratowie
- Ewa i Ludwik Mroczkowie
- Urszula i Tadeusz Nowakowie
- Małgorzata i Henryk Pietrygowie
- Ilona Joniec-Połulich i Marek Połulich
- Monika i Kazimierz Półchłopkowie
- Krystyna i Jan Sabudowie
- Barbara i Edward Szastokowie
- Krystyna i Piotr Tokarscy
- Marta i Jan Wojtasikowie
- Elżbieta i Henryk Słowińscy
- Maria i Jan Walaszczykowie
- Wanda i Mieczysław Gajewscy
- Teresa i Henryk Sobaniowie
- Maria i Ludwik Kubankowie
- Magdalena i Piotr Lataczowie
- Maria i Jan Łyżwińscy
Również uhonorowano pary świętujące inne okrągłe rocznice: jubileusz 55 lat po ślubie obchodziły między innymi Emilia i Alojzy Tymann, Jadwiga i Tadeusz Kordiaczyńscy, Edyta i Henryk Gregarkowie, Małgorzata i Jerzy Michalscy, Dorota i Antoni Danielowie oraz Leokadia i Franciszek Bogusowie. Natomiast w gronie obchodzących 60 lat po ślubie znaleźli się m.in. Zdzisława i Jan Rokitowie, Magdalena i Jerzy Głąbowie, Gizela i Ginter Pankallowie, Aniela i Ottomar Mazurowie oraz Elżbieta i Józef Mól.
Uroczystość miała charakter radosny i rodzinny — jubilaci odbierali gratulacje, fotografie i drobne upominki przypominające lata wspólnego życia.
Koncert i upominki od Orkiestry “Śląskie Smyki”
Na zakończenie części oficjalnej uczestników zaskoczył krótki występ muzyczny. Jubilaci otrzymali od organizatorów prezent w postaci minikoncertu Orkiestry “Śląskie Smyki”, który dodał wydarzeniu lekkości i świętującej atmosfery. Muzyka stała się tłem dla rozmów, wspomnień i zdjęć, które zostały zrobione tego dnia.
Organizatorzy oraz obecni goście złożyli jubilatom życzenia dalszych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Wszystkiego najlepszego jubilatom!
na podstawie: UM Tarnowskie Góry.
Ostatnie Artykuły

Nowy ambulans wzmacnia transport pacjentów w Tarnowskich Górach

Dwa zbiorniki retencyjne dostały zielone światło w Jędrysku

Rowerowy Maj przebił granicę 90 tysięcy przejazdów w Tarnowskich Górach

Rondo Ranoszka pod naprawę. Autobusy w Tarnowskich Górach pojadą objazdami

W Miasteczku Śląskim szykuje się rozmowa o inwestycjach i przyszłości

W Tarnowskich Górach rozdano złote trofea. UTW zamknął rok z rozmachem

Śniadania na Polanie wracają. W Parku Miejskim znów będzie piknik

Biegowa nowość na stadionie Gwarka. Spartakiada Dzielnic nabiera tempa

Część ronda Ranoszka będzie zamknięta. Ruch przejmie lewa strona jezdni

Ruszyło głosowanie na Tarnogórzanina pięćsetlecia

Miss Śląska 2026 w starostwie. Julia Flach szykuje się do krajowego finału

Ożarowice świętują dwa jubileusze. Strażacy i orkiestra z historią

Dwa jubileusze i jeden poruszający wieczór w Miedarach

Powstańcy śląscy wracają do pamięci. W Tarnowskich Górach trwa zaduma
Przydatne dane teleadresowe
- Medycyna Pracy w Tarnowskich Górach Kiedy trzeba wykonać badania?
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, badania włośni, ubój własny
- Urząd Gminy Świerklaniec - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Urząd Stanu Cywilnego Zbrosławice - kontakt, adres i dostępność w Kamieńcu
- Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach - kontakt, adres, kierownictwo
- Przygoda w Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach co warto zobaczyć?
