Przedszkole nr 11 triumfuje w Rowerowym Maju i jedzie do kina Olbrzym

W Tarnowskich Górach maj upłynął pod znakiem rowerowej rywalizacji, która przyciągnęła setki młodych uczestników i ich rodziców. Kto zdobył najwyższe miejsca i jakie nagrody czekają na zwycięzców? Oto pełne emocji podsumowanie wyjątkowej akcji!
- Tarnogórskie przedszkolaki triumfują w rowerowym wyzwaniu
- Sukcesy tarnogórskich szkół podstawowych w rowerowej rywalizacji
Tarnogórskie przedszkolaki triumfują w rowerowym wyzwaniu
W tegorocznej edycji Rowerowego Maja bezkonkurencyjne okazało się Przedszkole nr 11 z ulicy Mickiewicza 18, które osiągnęło niemal perfekcyjną frekwencję – aż 98,7%. To ogromny sukces maluchów i ich opiekunów, którzy aktywnie wspierali dzieci podczas całej akcji. Nagrodą za ten imponujący wynik będzie wspólna wycieczka do kina Olbrzym mieszczącego się w Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie przedszkolaki obejrzą film „Yakari i wielka podróż”. Dodatkowo placówka otrzyma fundusze na zakup nowego stojaka rowerowego, co z pewnością ułatwi codzienne korzystanie z dwóch kółek.
Najstarsze grupy przedszkolne już deklarują chęć kontynuowania rowerowych zmagań także w szkole podstawowej, co pokazuje, jak pozytywny wpływ ma ta inicjatywa na najmłodszych mieszkańców miasta.
Sukcesy tarnogórskich szkół podstawowych w rowerowej rywalizacji
Wśród starszych uczestników niekwestionowanym liderem została Szkoła Podstawowa nr 13, która po raz kolejny potwierdziła swoją dominację z frekwencją na poziomie 89,1%. Szczególne wyróżnienie przypadło klasie VIII b, która osiągnęła najlepszy wynik w całej szkole, pokazując ducha zespołowej współpracy i zaangażowania.
Podczas uroczystego wręczenia nagród dzieciom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, zwrócił uwagę na konieczność jazdy w kasku oraz odpowiedzialne zachowanie na jezdni:
„Rower daje wolność, frajdę i siłę, ale tylko wtedy, gdy jedziemy bezpiecznie – z kaskiem na głowie i uśmiechem na twarzy. Cieszę się, że Tarnowskie Góry mają tak wspaniałych małych rowerzystów i jeszcze lepszych rodziców, którzy pokazują, że wspólna jazda może być najlepszą przygodą” – Piotr Korab.
Ta akcja nie tylko promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, ale również buduje pozytywne relacje rodzinne oraz świadomość bezpieczeństwa na drogach. Tarnowskie Góry mogą być dumne z tak zaangażowanych mieszkańców!
Na podstawie: Urząd Miejski
Ostatnie Artykuły

Wrócił po perfumy i od razu został rozpoznany w Tarnowskich Górach

Sekundy od tragedii na przejściu w Świerklańcu - 17-latka w szpitalu

Chciała sprawdzić trzeźwość, a do komisariatu przyjechała autem

Miasteczko Śląskie w badaniu naukowców. Liczy się codzienność i rozwój

W tarnogórskim muzeum padną pytania o życie i śmierć ks. Blachnickiego

Brynica ma 45 lat. Tradycja w Miasteczku Śląskim nadal żyje

Przedsiębiorcy i szkoły przy jednym stole w Pałacu w Rybnej

Dmuchańce i magia w MOK. Tak zapowiada się Dzień Dziecka

Rolnicze odpady trzeba oddać na własny koszt. Gmina wskazuje odbiorców

Dwa zbiorniki retencyjne w Jędrysku. Burmistrz uruchomił uzgodnienia

Podczas kontroli wyszło więcej - 55-latek miał narkotyki także w garażu

Powiaty szukają kadry dla nowych branż. W centrum szkoły zawodowe

Policja przerwała serię kradzieży paliwa. Zatrzymany jeździł z fałszywymi tablicami

Kryminalni weszli do domu w Kaletach - mężczyzna sam oddał biały proszek
Przydatne dane teleadresowe
- Przewodnik po Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
- Dom Pomocy Społecznej w Miedarach - przyjęcie, opłaty, kontakt
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Ottona Lipkowskiego w Krupskim Młynie - kontakt, zapisy i dokumenty
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbrosławicach - kontakt, godziny, działy
- Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, wydziały
- Odkryj uroki kolejki wąskotorowej w Tarnowskich Górach
