Tarnogórskie zawody z pierwszej pomocy pełne emocji i realistycznych akcji ratunkowych

Tarnowskie Góry zamieniły się w centrum ratowniczych zmagań, gdzie młodzi adepci pierwszej pomocy pokazali, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia życia. Emocje sięgały zenitu, a adrenalina towarzyszyła każdemu z uczestników podczas VI edycji wyjątkowych zawodów organizowanych przez Harcerski Klub Ratowniczy.
- Dynamiczne wydarzenie w Tarnowskich Górach z udziałem służb ratunkowych
- Tarnogórskie Centrum Kultury gościło oficjalne otwarcie zawodów
- Zwycięzcy VI Tarnogórskich Zawodów z Pierwszej Pomocy
Dynamiczne wydarzenie w Tarnowskich Górach z udziałem służb ratunkowych
W minioną sobotę ulice Tarnowskich Gór tętniły życiem i symulowanymi akcjami ratunkowymi, które odbywały się w różnych punktach miasta. 16 drużyn, każda składająca się z czterech osób, stanęło do rywalizacji na trasach dostosowanych do wieku i umiejętności szkoły podstawowe zmierzyły się na trasie podstawowej, natomiast licealiści i uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli do pokonania bardziej wymagające etapy.
Scenariusze inscenizacji były niezwykle realistyczne: od potrącenia przez hulajnogę, przez akcje poszukiwawcze, aż po ratowanie poszkodowanych w różnorodnych sytuacjach. Całość wydarzenia została przeprowadzona przy wsparciu policji, straży pożarnej oraz wojska, co podniosło rangę i autentyczność zawodów.
Tarnogórskie Centrum Kultury gościło oficjalne otwarcie zawodów
Uroczyste rozpoczęcie imprezy miało miejsce w Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie obecny był Dariusz Wysypoł Członek Zarządu Powiatu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Starosty Tarnogórskiego, co świadczy o ich znaczeniu dla regionu i propagowaniu wiedzy o pierwszej pomocy.
Organizatorzy wyrazili wdzięczność wszystkim uczestnikom i służbom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wydarzenia. Podkreślono, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy to nie tylko wiedza teoretyczna, ale realna siła, która może uratować życie w krytycznych momentach.
Zwycięzcy VI Tarnogórskich Zawodów z Pierwszej Pomocy
Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. W kategorii szkół średnich na trasie zaawansowanej triumfował Zespół Szkół nr 6 z Jastrzębia-Zdroju zdobywając 275 punktów. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z Brynka (Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych) oraz tarnogórski Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących.
Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 z Jastrzębia-Zdroju z wynikiem 229,4 punktów. Niewiele mniej zdobyły zespoły z Rusinowic oraz tarnogórska Szkoła Podstawowa nr 9.
To wydarzenie nie tylko promuje edukację ratowniczą wśród młodzieży, ale także integruje różne środowiska działające na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu.
Źródło: Powiat Tarnogórski
Autor: krystian