Policyjne działania Trzeźwość” w powiecie tarnogórskim: dwie osoby pod wpływem alkoholu za kierownicą

2 min czytania
Policyjne działania Trzeźwość” w powiecie tarnogórskim: dwie osoby pod wpływem alkoholu za kierownicą

Wczorajsze działania policji w ramach akcji Trzeźwość” przyniosły wymierne efekty. Stróże prawa po raz kolejny przypomnieli kierowcom o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu, prowadząc kontrole w całym powiecie tarnogórskim. Wynik? Dwie osoby zostały zatrzymane za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

  • Policyjne kontrole w całym powiecie tarnogórskim
  • Przykłady nietrzeźwych kierowców
  • Znaczenie akcji Trzeźwość” dla bezpieczeństwa na drogach

Policyjne kontrole w całym powiecie tarnogórskim

Wczoraj od wczesnych godzin porannych tarnogórska policja przeprowadziła szeroko zakrojone działania w ramach akcji Trzeźwość”. Funkcjonariusze z komendy oraz podległych komisariatów skontrolowali trzeźwość ponad 400 kierowców, co pokazuje, jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach. Tego rodzaju akcje są nie tylko rutynowym działaniem, ale także istotnym elementem edukacji społecznej w zakresie odpowiedzialności na drodze.

Przykłady nietrzeźwych kierowców

Wśród skontrolowanych kierowców znalazły się dwie osoby, które zdecydowały się na nieodpowiedzialne zachowanie. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce po godzinie 5:00 na ulicy Woźnickiej w Miasteczku Śląskim. Patrol ruchu drogowego skontrolował 47-letniego mieszkańca Kalet, który prowadził volkswagena. Mężczyzna miał w organizmie poniżej pół promila alkoholu, co skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu.

Kolejny przypadek zdarzył się kilkadziesiąt minut później w tym samym miejscu. Zatrzymany został 40-letni obywatel Ukrainy, który kierował fordem. W jego organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu, co oznacza, że odpowie przed sądem za przestępstwo. Takie sytuacje pokazują, jak ważne jest, aby kierowcy zdali sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie ze sobą jazda po alkoholu.

Znaczenie akcji Trzeźwość” dla bezpieczeństwa na drogach

Jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja wielokrotnie podkreśla, że będąc pod wpływem, kierowcy nie są w stanie prawidłowo ocenić sytuacji na drodze ani właściwie zareagować w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Akcja Trzeźwość” ma na celu nie tylko wyłapanie nietrzeźwych kierowców, ale również edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedzialności na drodze. Warto pamiętać, że Kierowco, piłeś nie jedź!” to hasło, które powinno towarzyszyć nam wszystkim, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Wg inf z: KPP w Tarnowskich Górach

Autor: krystian