Trzy kolizje w gminie Zbrosławice – na szczęście bez ofiar
W ostatnich dniach na terenie gminy Zbrosławice doszło do trzech kolizji drogowych. Na szczęście, mimo że sytuacje wyglądały groźnie, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach, aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.

Kolizja na ulicy Tarnogórskiej w Szałszy

Jednym z incydentów była kolizja, która miała miejsce na ulicy Tarnogórskiej w Szałszy. Wydarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu DK78 przy wjeździe na autostradę A1. 44-letni kierowca dostawczego volkswagena z Jarocina nie ustąpił pierwszeństwa 22-letniemu kierowcy hondy z Gliwic. W wyniku zderzenia, volkswagen uderzył w ciężarowy mercedes z naczepą, którym kierował 32-letni obywatel Ukrainy z Zabrza. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie odniósł obrażeń.

Kolizja na ulicy Wolności w Zbrosławicach

Do kolejnego zdarzenia doszło na ulicy Wolności w Zbrosławicach, tuż przed godziną 7 rano. 21-letni mieszkaniec Miedar, kierujący mitsubishi, nie zachował ostrożności podczas włączania się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa 60-letniej kierującej skodą z Wieszowy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili przebieg zdarzenia i nałożyli odpowiednie sankcje na sprawcę kolizji.

Druga kolizja na skrzyżowaniu DK78 i autostrady A1

Kolejna kolizja miała miejsce na tym samym skrzyżowaniu DK78 i wjazdu na autostradę A1 w Szałszy, co pierwsze zdarzenie. Tym razem doszło do niej przed godziną 14:00. 45-letni kierowca peugeota z Lublińca, skręcając w lewo w kierunku autostrady, nie ustąpił pierwszeństwa 44-letniemu kierowcy mercedesa z Zabrza. W wyniku zderzenia mercedes uderzył dodatkowo w forda, którym kierował 32-letni mieszkaniec Gierałtowic.

Reakcja służb ratunkowych i apel do kierowców

We wszystkich przypadkach na miejsce zdarzenia szybko przybyli strażacy oraz ratownicy medyczni. Zneutralizowali oni płyny eksploatacyjne wyciekające z pojazdów oraz przebadali uczestników kolizji. Na szczęście, po dokładnych badaniach, okazało się, że nikt nie wymagał transportu do szpitala. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Apel o ostrożność i rozwagę na drogach

Biorąc pod uwagę ostatnie zdarzenia, policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drogach. Dwa z trzech opisanych zdarzeń miały miejsce na tym samym skrzyżowaniu w krótkim odstępie czasu, co może świadczyć o nieuwadze i pośpiechu kierowców. Pamiętajmy, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu może prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego, dla bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu, należy zawsze zachować szczególną ostrożność i skupić się na prowadzeniu pojazdu.


KPP w Tarnowskich Górach