Jubileusz 1500 meczów mł. asp. Tomasza Żmudy na boisku Ruchu Radzionków
1500 meczów piłkarskich jako sędzia - to imponujący wynik, który osiągnął mł. asp. Tomasz Żmuda, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnowskich Górach. W ubiegłą sobotę świętował swój jubileusz na boisku Ruchu Radzionków w towarzystwie przyjaciół, piłkarzy i kolegów z pracy.
  1. Tomasz Żmuda rozpoczął karierę sędziowską w 1997 roku.
  2. Od 2012 roku łączy pasję do piłki nożnej z pracą w policji.
  3. W styczniu 2023 roku powrócił do tarnogórskiej komendy.
  4. Jubileusz 1500 meczów świętował w Radzionkowie.

Kariera sędziowska mł. asp. Tomasza Żmudy rozpoczęła się w 1997 roku. Jego debiut miał miejsce na boisku w Piekarach Śląskich, gdzie poprowadził mecz pomiędzy Olimpią Piekary Śląskie a Polonią Bytom. Od tamtej pory przez 27 lat sędziował w każdy weekend, nadzorując rozgrywki od najmłodszych kategorii wiekowych, aż po profesjonalne III-ligowe drużyny.

W 2012 roku Żmuda rozpoczął pracę w policyjnym mundurze, początkowo w tarnogórskiej jednostce policji. Przez dwa lata pełnił funkcję Asystenta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W styczniu 2023 roku powrócił do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, gdzie obecnie jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

Jego osiągnięcia związane są nie tylko z piłką nożną, ale również z pracą w policji. W lipcu 2022 roku brał udział w meczu Polska Policja kontra Rumuńska Policja, który odbył się na stadionie miejskim w Gliwicach z okazji obchodów Święta Policji. Żmuda pełnił tam rolę asystenta głównego sędziego.

Podczas sobotniego meczu o Mistrzostwo „A” Klasy podokręgu Bytom, mł. asp. Żmuda odebrał gratulacje od Prezesa podokręgu Bytom, Prezesa Sędziów podokręgu Bytom, przedstawicieli klubów, piłkarzy oraz kolegów ze służby. Pamiątki oraz puchary z tej okazji będą teraz zdobić jego gabinet.

Na pamiątkowej statuetce, którą otrzymał od swoich asystentów, widnieje napis: „Sędzią piłkarskim się nie bywa, sędzia piłkarski to styl życia”. Słowa te doskonale oddają pasję i zaangażowanie Tomasza Żmudy w sport.

Z okazji jubileuszu, koledzy z tarnogórskiej komendy życzą mu kolejnych sukcesów oraz dalszej realizacji swojej pasji.


Według informacji z: Policja Tarnowskie Góry