Kierowcy bez uprawnień zatrzymani przez policję w Tarnowskich Górach
W Tarnowskich Górach doszło do dwóch zatrzymań kierowców, którzy ignorowali przepisy prawne dotyczące prowadzenia pojazdów. Policja podkreśla, że takie zachowania mogą skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi.
  1. Zatrzymanie kierowcy z sądowym zakazem w Pyrzowicach.
  2. Kontrola drogowa w Wieszowej ujawniająca cofnięte uprawnienia kierującej.
  3. Surowe kary za łamanie przepisów.
  4. Apel policji o przestrzeganie prawa.

Wczoraj wieczorem w Pyrzowicach, około godziny 20:00, patrol policji zatrzymał do kontroli peugeota. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Katowic, który zignorował dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, nałożone za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zakazy te zostały wydane przez sądy w Sosnowcu i Tarnowskich Górach.

Nieco później, na ulicy Bytomskiej w Wieszowej, patrol drogówki zatrzymał opla, którego kierująca nie zastosowała się do znaku „zakaz wjazdu”. 34-letnia kobieta z Zabrza została ukarana mandatem za to wykroczenie. Podczas kontroli okazało się jednak, że prowadziła pojazd mimo decyzji prezydenta Dąbrowy Górniczej o cofnięciu jej uprawnień do kierowania.

Obie osoby nie mogły kontynuować jazdy, a ich sprawy trafią do sądu. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat więzienia, natomiast jazda mimo cofniętych uprawnień może skutkować karą grzywny, ograniczenia wolności lub nawet 2-letnim więzieniem.

Policja apeluje do mieszkańców o przestrzeganie przepisów prawa i unikanie podobnych praktyk. Ignorowanie decyzji sądowych i urzędowych może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych, które mogą zrujnować życie osobiste i zawodowe.


Opierając się na: Policja Tarnowskie Góry