Powiatowy Dzień Strażaka: Uroczystości i odznaczenia dla OSP w Tarnowskich Górach

W minioną sobotę mieszkańcy powiatu tarnogórskiego mieli okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Strażaka. Wydarzenie, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, zgromadziło wielu gości i było okazją do wyróżnienia zasłużonych strażaków ochotników.

  1. Uroczysta msza święta w intencji strażaków.
  2. Przejazd kolumny samochodów pożarniczych.
  3. Nadanie odznaczeń dla zasłużonych strażaków.
  4. Podziękowania i gratulacje od starosty i innych oficjeli.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Piotra i Pawła, gdzie modlono się za strażaków i ich rodziny. Po nabożeństwie kolumna samochodów pożarniczych przemieściła się do Miasteczka Śląskiego. Tam, przed salą Florian, odbyła się uroczysta zbiórka.

Podczas ceremonii, druh Zbigniew Kozieł z OSP Ożarowice został uhonorowany Złotym Znakiem Związku. Druh Jerzy Grzelka z OSP Świętoszowice otrzymał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza. Przyznano również złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznaki Strażak Wzorowy.

Starosta Adam Chmiel wykorzystał okazję, aby podziękować wszystkim druhnom i druhom za ich poświęcenie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wyraził także swoje gratulacje dla odznaczonych i wyróżnionych strażaków. Wśród gości obecny był również Henryk Kiepura, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Śląskiego, który osobiście wręczył odznaczenia.

Wydarzenie było nie tylko okazją do uhonorowania zasłużonych, ale także momentem, w którym mieszkańcy mogli wyrazić swoją wdzięczność za nieocenioną pracę strażaków ochotników. Dzięki takim uroczystościom, lokalna społeczność ma szansę lepiej poznać i docenić trud oraz poświęcenie, jakie towarzyszy codziennej służbie strażaków.

Gratulujemy wszystkim odznaczonym i życzymy dalszych sukcesów w ich szlachetnej działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tarnogórskiego.


Na podstawie: Powiat Tarnogórski