Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach: Zbadaj się i zyskaj spokój
Chwila dla siebie może uratować życie. Bezpłatne badania mammograficzne to inwestycja w zdrową przyszłość każdej kobiety.
  • Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet 45-74 lata.
  • Regularna profilaktyka może uratować życie.
  • Mobilna pracownia mammograficzna odwiedzi Tarnowskie Góry.
  • Wczesna diagnostyka kluczem do skutecznego leczenia.
  • Zapisy telefoniczne i przygotowanie do badania.

Zdrowie jest bezcennym darem, którego wartość doceniamy najczęściej w obliczu zagrożenia. Dlatego niezmiernie istotnym jest, by nie lekceważyć regularnych badań, które mogą wykryć niebezpieczne zmiany w organizmie na początkowym etapie. W szczególności dotyczy to raka piersi, gdzie wczesna interwencja zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. Na mapie działań profilaktycznych pojawiła się wyjątkowa okazja dla mieszkanek regionu - bezpłatne badania mammograficzne.

Dostępne są dla każdej kobiety w wieku od 45 do 74 lat, bez względu na miejsce zamieszkania i bez potrzeby posiadania skierowania lekarskiego. Częstotliwość mammografii zależna jest od przeszłości medycznej pacjentek - dla większości co dwa lata, jednak dla tych po leczeniu raka piersi lub w trakcie hormonoterapii - co rok. Niestety, kobiety w ramach specjalnych programów onkologicznych nie są uwzględniane w tej akcji profilaktycznej.

Nieodłącznym elementem skutecznej walki z rakiem piersi jest wczesne wykrycie. Mammografia jest niezwykle czułą metodą, która pozwala na identyfikację zmian niedostępnych podczas samokontroli. Warto pamiętać, że wczesne rozpoznanie zwiększa szanse na powrót do zdrowia niemal do stu procent. A w przypadku wykrycia nieprawidłowości, pacjentki mogą liczyć na szybką diagnozę i wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

Zapraszamy do skorzystania z mobilnej pracowni mammograficznej, która będzie dostępna w Tarnowskich Górach przy markecie Kaufland, ul. Zagórska 187, dnia 6 marca od 8.30 do 11.00. Rejestracja jest możliwa pod numerem telefonu 22 880 90 80, gdzie należy się zarejestrować i przygotować dowód osobisty w celu weryfikacji uprawnień do badania. Nie zapomnij również zabrać ze sobą wcześniejszych wyników mammografii, jeśli badanie nie było przeprowadzone przez LUX MED.

Zachęcamy wszystkie Panie do dbania o swoje zdrowie. Regularyzujmy swoje wizyty w pracowni mammograficznej i korzystajmy z dostępnych programów profilaktyki. Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno i warto o nie dbać już teraz. Więcej informacji na temat badań i profilaktyki raka piersi znajdziecie na stronie dedykowanej diagnostyce obrazowej.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach