Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach: Otwarty konkurs- kultura
Twórcy kultury, uwaga! Powiat Tarnogórski ogłasza konkurs z pulą nagród wynoszącą 25 tysięcy złotych. Czekają na Was środki na realizację projektów kulturalnych, które wzbogacą lokalne dziedzictwo w 2024 roku!
  • Zarząd Powiatu Tarnogórskiego przeznacza 25 tys. zł na wsparcie kultury.
  • Do zdobycia środki na projekty związane z kulturą, sztuką i ochroną dziedzictwa.
  • Nowa inicjatywa na rok 2024 ma wspierać artystów i organizacje kulturalne.

Mieszkańcy Powiatu Tarnogórskiego, którzy zajmują się kulturą i sztuką, mogą już ostrzyć pióra i przygotowywać swoje projekty. W nadchodzącym roku pojawi się bowiem wyjątkowa okazja do zdobycia finansowego wsparcia na działania, które będą celebrować i promować lokalne dziedzictwo kulturowe. Zarząd Powiatu zapowiedział bowiem, że w ramach konkursu ofert zasili wybrane inicjatywy kwotą 25 tysięcy złotych. To nie lada szansa na zrealizowanie swoich twórczych wizji, zachowanie tradycji oraz przyczynienie się do rozwoju kulturalnego regionu.

Środki pochodzące z konkursu mogą zostać przeznaczone na różnorodne projekty. Od festiwali, przez warsztaty edukacyjne, aż po działania ochronne związane z zabytkami czy unikatowymi elementami kulturowego krajobrazu. To właśnie tego typu inicjatywy mają szansę na dofinansowanie, które umożliwi ich realizację na szeroką skalę, docierając do szerokiego grona odbiorców.

Informacja o konkursie jest jak powiew świeżego powietrza dla lokalnych artystów i organizatorów wydarzeń kulturalnych, którzy czują, że ich projekty zasługują na uwagę i wsparcie. Zainteresowani mogą zgłębić szczegóły oferty konkursowej, aby dostosować swoje pomysły do wymogów i wytycznych organizatorów. UCHWAŁA NR 396/1854/2024 ZARZĄDU POWIATU TARNOGÓRSKIEGO, która wprowadza konkurs, jest dostępna dla publiczności i może stanowić drogowskaz w procesie aplikacji.

Niech ten konkurs będzie inspiracją i zastrzykiem motywacji dla wszystkich, którzy pragną wnieść swój wkład w rozwój kulturalnego życia regionu. To również doskonała okazja do zaprezentowania lokalnych talentów i ciekawych inicjatyw, które mogą zyskać nowych zwolenników i stać się wizytówką Powiatu Tarnogórskiego. Niech rok 2024 stanie się czasem kultury z wielkiej litery w naszej społeczności!


Artykuł zaczerpnięty z: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach