Policjanci tarnogórskiej drogówki zatrzymali w sobotę kierującego, który pędził ul. Śląską w Miasteczku Śląskim ponad 100 km/h. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn powstawania wielu zdarzeń drogowych. Za nieodpowiedzialne zachowanie kierujący został ukarany wysokim mandatem karnym. Apelujemy o rozsądek na drodze.

W sobotę po godzinie 19.00 w Miasteczku Śląskim na ulicy Śląskiej policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość. W pewnym momencie ujrzeli pędzącą w ich kierunku z nadmierną prędkością Toyotę. Pomiar wskazał, że samochód porusza się z prędkością 102 km/h, gdzie w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą rozpędzonego samochodu siedział 28-letni mieszkaniec Tychów, który za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysięcy złotych i 13 punktów karnych. Oprócz tego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Przypominamy, że jazda z nadmierną prędkością, może prowadzić do powstawania przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Poruszając się szybko, nie tylko w terenie zabudowanym, dajemy sobie mało czasu na prawidłową reakcję na nagłe i nieprzewidziane zdarzenia na drodze. Apelujemy o rozsądek.