Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili własne działania „Trzeźwość”. Wśród ponad 1400 przebadanych kierujących byli tacy, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara nawet 2-letniego więzienia.

Policyjne działania obejmowały swoim zasięgiem cały powiat tarnogórski, w trakcie których stróże prawa z tarnogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość ponad 1400 kierujących. Wśród dużej liczby przebadanych, znaleźli się tacy, którzy byli pod wpływem alkoholu.


Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 7.40 na ulicy Mikulczyckiej w Ziemięcicach. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że 35-letni mieszkaniec Zabrza, jadąc swoim motorowerem, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.


Za kierowanie w stanie nietrzeźwości zatrzymany został także obywatel Ukrainy, który po godzinie 8.00 na ulicy Wolności w Zbrosławicach kierował swoim Renault. W przypadku 29-latka urządzenie do badania wskazało również ponad 0,5 promila alkoholu.


Nieodpowiedzialni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy, a teraz ich sprawą zajmie się prokurator i sąd. Oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów może im grozić nawet do 2 lat więzienia.


Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod jego działaniem, nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób ocenić sytuacji na drodze, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, właściwie zareagować. Kierowco piłeś – nie jedź!