Trzy osoby stojące na scenie. Starosta mówi do mikrofonu.

Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej SPZOZ obchodzi Jubileusz 20-lecia swojej działalności. Dzisiaj, podczas konferencji w Tarnogórskim Centrum Kultury, przedstawiciele samorządów oraz instytucji współpracujących z TOTU, przekazali wyrazy uznania na ręce dyrektora Piotra Sobczaka. W imieniu zarządu powiatu podziękowania oraz gratulacje złożyła starosta Krystyna Kosmala wraz z wicestarostą Sebastianem Nowakiem.

Tematem dzisiejszej konferencji: „Tożsamość jako wewnętrzne centrum organizacji zdrowia psychicznego i życia w trzeźwości – śląska tożsamość: zasób czy balast w procesie zdrowienia ?”.

Ośrodek TOTU od 20 lat zajmuje się udzielaniem pomocy w sytuacjach kryzysowych, gdzie mottem przewodnim zespołu jest : „Jesteśmy po to, aby pomagać osobom w kryzysie wykorzystując całą swoją wiedzę i zaangażowanie w dążeniu do zdrowia pacjentów.”

Kadrę ośrodka stanowią lekarze psychiatrzy, psycholodzy i pedagodzy. Dominującym narzędziem terapeutycznym w ośrodku jest psychoterapia prowadzona przez certyfikowanych psychoterapeutów.