Lista japońskich restauracji na Śląsku, które musisz odwiedzić!

Szukając restauracji japońskiej w okolicy, wystarczy dzisiaj wpisać w wyszukiwarce, np. sushi Katowice. Jeśli jednak preferujemy kuchnię azjatycką, warto znać przynajmniej kilka lokali, do których można się udać. Właśnie dlatego prezentujemy poniżej listę japońskich restauracji na Śląsku, które warto znać.

  1. Sakana Sushi & Sticks Katowice
  2. Akira Sushi Tarnowskie Góry
  3. Kyoto Sushi w Katowicach
  4. Art Sushi Gliwice
  5. Rōnin Japanese Cuisine Katowice

1. Sakana Sushi & Sticks Katowice

Sakana Sushi & Sticks to nowootwarta japońska restauracja w sercu Śląska. Mieści się ona przy ulicy Gawronów 6/4. Restauracja Sakana Sushi & Sticks w Katowicach, na Brynowie oferuje swoim klientom nie tylko sushi bar, ale również szeroki wybór nietypowych japońskich przysmaków. Jest to więc miejsce, które warto rozważyć podczas szukania miejsca do spotkania towarzyskiego lub biznesowego.

Ta restauracja japońska w Katowicach, oferuje również obsługę kateringową dla mieszkańców miasta i okolic. Restauracja sushi Sakana jest więc jednym z kandydatów na to gdzie kupić sushi nie tylko w Katowicach, ale również Sosnowcu, Chorzowie czy Rudzie Śląskiej.

2. Akira Sushi Tarnowskie Góry

Akira Sushi Tarnowskie Góry to japońska restauracja, która proponuje szeroki wybór sushi oraz ramenu. Ta restauracja sushi zlokalizowana jest tuż przy rynku w centrum Tarnowskich Gór. W okolicy znajduje się nowy parking miejski, a droga do dworca autobusowego nie powinna zająć więcej niż 15 minut pieszo.

Gdyby jednak lokalizacja japońskiej restauracji Akira nadal okazywała się niedostępna, w ofercie firmy znajduje się również organizacja sushi na dowóz. Poza tym Akira posiada swoje restauracje sushi również w Zabrzu oraz Piekarach Śląskich.

3. Kyoto Sushi w Katowicach

Kyoto Sushi to restauracja japońska zlokalizowana w Katowicach przy ulicy Uniwersyteckiej 13. Restauracja sushi Kyoto, oprócz standardowych zestawów sushi, posiada w swojej ofercie również produkty, które mogą się okazać trudniej dostępne w innych lokalach. Jest to bowiem miejsce, do którego warto się udać, kiedy zastanawialibyśmy się gdzie kupić sushi z dodatkiem kawioru czy cząstkami jadalnego złota.

Restauracja japońska Kyoto Sushi w Katowicach oferuje również szeroki wybór alkoholi, w tym możliwość degustacji alkoholi japońskich typu sake. Poza tym Kyoto Sushi proponuje również usługi kateringowe, a także pokazy robienia sushi w restauracji.

4. Art Sushi Gliwice

Art Sushi to restauracja japońska, zlokalizowana przy ulicy Jana Długosza 2 w Gliwicach. Może być to dobre miejsce, kiedy zastanawialibyśmy się gdzie kupić sushi na lunch. Art Sushi posiada bowiem w swojej ofercie specjalną propozycję, dostępną wyłącznie porze lunchu. Oprócz tego gliwicka japońska restauracja daje możliwość zakupu standardowych zestawów sushi. Klienci, dla których restauracja sushi w Gliwicach nie będzie tak łatwo dostępna, będą mogli skorzystać z usługi kateringu.

5. Rōnin Japanese Cuisine Katowice

Rōnin Japanese Cuisine to restauracja japońska w Katowicach, która oprócz sushi oferuje również wybór zup. Ta japońska restauracja może być miejscem, gdzie kupić sushi, kiedy inne lokale nam spowszednieją. Rōnin Japanese Cuisine zmienia swoją ofertę dość dynamicznie i wprowadza dania okazjonalne. Tym sposobem, kiedy jedno z dań nie będzie odpowiadało naszemu podniebieniu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrócić przy okazji nowej oferty.

Podążając za powyższą listą japońskich restauracji na Śląsku może i nie odwiedzimy wszystkich okolicznych restauracji sushi, ale daje ona podstawowy wybór. Będąc zwolennikiem kuchni azjatyckiej, warto bowiem znać kilka okolicznych miejsc, gdzie kupić sushi. Każde z nich może dostarczyć nam bowiem nowego doświadczenia, tym samym wybór restauracji japońskiej może się okazać prostszy.