Ciekawa praca w Tarnowskich Górach – pomożemy Ci ją znaleźć

Tarnowskie Góry to historyczne miasto znajdujące się w południowej części kraju, a konkretnie w województwie śląskim. Miasto znajduje się na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jeżeli szukasz pracy w Tarnowskich Górach, zachęcamy Cię do przejrzenia ogłoszeń zamieszczonych w naszym serwisie. Na chwilę obecną posiadamy oferty zatrudnienia dla pomocy domowych, techników farmaceutycznych, czy choćby opiekunów kolonijnych.

Opiekun kolonijny poszukiwany w Tarnowskich Górach

Opiekun kolonijny to osoba odpowiedzialna za opiekę, a także organizację czasu dzieciom przebywającym na obozie wyjazdowym (ale też wypoczynku w miejscu zamieszkania – na przykład na półkoloniach). Wychowawcami kolonijnymi mogą być nauczyciele, a także studenci (po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego – organizowane są specjalne kursy dla wychowawców kolonijnych). Pracodawcy oczekują od kandydatów dobrego stanu zdrowia (musi być poświadczony odpowiednim zaświadczeniem lekarskim), a także kondycji fizycznej. Wychowawca kolonijny musi cechować się ponadprzeciętną cierpliwością, wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi, silnym charakterem i charyzmą (cechy te są bardzo pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą). Zarobki wychowawców kolonijnych w Polsce nie są najwyższe (zwłaszcza jeśli bierze się pod uwagę zakres obowiązków i wielką odpowiedzialność).

Ciekawe propozycje pracy dla techników farmaceutycznych

Technik farmaceutyczny to najczęściej pracownik zatrudniony w aptece, który zajmuje się wydawaniem leków, przyjmowaniem i realizowaniem recept, doradzaniem klientom (na przykład w wyborze tańszych zamienników leków), sprzedażą, monitorowaniem stanu magazynu aptecznego, pilnowaniem terminów ważności leków dostępnych w aptekach. Od kandydatów oczekuje się wykształcenia policealnego na kierunku technik farmaceutyczny, odbycia praktyk zawodowych, biegłej obsługi komputera, ponadprzeciętnych kompetencji interpersonalnych, umiejętności pracy zespołowej, sumienności, dokładności, odpowiedzialności. Technik farmaceutyczny może liczyć na stabilne zatrudnienie, a także atrakcyjny system premiowy.

Pomoc domowa pilnie poszukiwana

Pracownik zatrudniony na stanowisku pomocy domowej wykonuje rozmaite czynności, które mają na celu wspieranie funkcjonowania gospodarstwa domowego. Może zajmować się sprzątaniem, opieką nad dzieckiem lub osobą starszą, prasowaniem, gotowaniem, robieniem zakupów, itp. Od kandydatów na to stanowisko nie wymaga się konkretnego wykształcenia. Znacznie ważniejsza jest doskonała organizacja pracy własnej, wielozadaniowość, dyspozycyjność, wysoka kultura osobista, uczciwość, zamiłowanie do prowadzenia gospodarstwa domowego. Zarobki pomocy domowej są uzależnione od zakresu obowiązków, godzin pracy, umiejętności.