Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w Wieszowie. Po zderzeniu skody fabii z autobusem do szpitala trafił kierowca osobówki. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj po godzinie 16.00 policjanci z drogówki zostali wezwani na ulicę Bytomską w Wieszowie, gdzie doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 21-letni kierowca samochodu osobowego marki Skoda Fabia, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej.

W wyniku zdarzenia ranny został kierowca skody. Mieszkaniec powiatu będzińskiego z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Autobusem kierował 55-letni mieszkaniec Bytomia, któremu nic się nie stało. Nie odnieśli obrażeń również pasażerowie, którzy w tym czasie podróżowali autobusem.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy, ratownicy medyczni oraz tarnogórscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy. Jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia, będą teraz ustalali śledczy z tarnogórskiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze i przygotowania pojazdu do podróży.

Ku przestrodze, publikujemy nagranie i zdjęcia z wypadku.

  • Na zdjęciu widać samochód osobowy, którego tył wpadł do przydrożnego rowu, a przód jest zgnieciony po przednią szybę. Za osobówką widać autobus, który ma uszkodzony przód i wybitą przednią szybę. W tle widać policyjny radiowóz, wozy strażackie oraz strażaków.
  • Na zdjęciu widać przód autobusu miejskiego. Pojazd jest uszkodzony-ma zgnieciony i połamany zderzak oraz spękaną przednią szybę.
  • Na zdjęciu widać samochód osobowy, którego tył znajduje się w przydrożnym rowie, a przód jest zgnieciony po przednią szybę.

Film zderzenie.mp4

Pobierz plik zderzenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.25 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 262.41 KB)