Kolizja trzech aut na DK 78 między Tarnowskimi Górami a Bytomiem

1 min czytania
Kolizja trzech aut na DK 78 między Tarnowskimi Górami a Bytomiem

Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia na leśnym odcinku drogi krajowej. Trzy samochody zderzyły się popołudniu; nikt nie odniósł obrażeń, a wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

  • Policja ustaliła przebieg zdarzenia na DK 78 między Tarnowskimi Górami a Bytomiem
  • Policja ukarała sprawcę i apeluje o ostrożność

Policja ustaliła przebieg zdarzenia na DK 78 między Tarnowskimi Górami a Bytomiem

Do zdarzenia doszło około godz. 14.30 na odcinku DK 78 między Tarnowskimi Górami a Bytomiem. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z tarnogórskiej drogówki oraz służby ratunkowe. Policjanci ustalili, że kierujący hyundaiem, 63-latek z Zabrza, nie zachował ostrożności i uderzył w tył toyoty prowadzonej przez 50-latka z Nakła Śląskiego. Siła uderzenia spowodowała, że toyota zderzyła się z poprzedzającą ją skodą, którą podróżowała 37-latka z województwa małopolskiego.

Policja ukarała sprawcę i apeluje o ostrożność

Żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń. Według ustaleń policji wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach przypomniała o konieczności zachowania ostrożności podczas jazdy i obserwowania otoczenia.

na podstawie: KPP w Tarnowskich Górach.

Autor: krystian