W jaki sposób i gdzie zdobywać linki zwrotne

Linki zwrotne należą do podstawowych czynników rankingowych w wyszukiwarce Google. Ich zdobywanie to jedna z technik używana przez agencje SEO do pozycjonowania witryn klientów.

Najpopularniejszy serwis internetowy na świecie coraz lepiej radzi sobie z identyfikowaniem spamu. Farmy odnośników nie przyniosą nam pożądanego efektu, jednakże odnośniki są wciąż jedną z podstawowych informacji, jakie algorytm bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji strony.

Poniżej kilka wskazówek jak być profil odnośników.

Skoncentruj się na linkach z atrybutem dofollow. Ale one mają korzystny wpływ na miejsce stron w rankingu Google. Żeby profil wyglądał naturalnie jakaś niewielka cześć odsyłaczy niech będzie nofollow.

Nie przesadzaj z ilością przyrostu odnośników. Dynamika ta nie powinna odbiegać od naturalnej, jakkolwiek ciężko powiedzieć co to jest naturalna dynamika przyrostu linków. Tutaj kłania się doświadczenie, jednakże w tak złożonej materii, jak pozycjonowanie stron internetowych oraz ono nie jest gwarancją sukcesu. Jeżeli jesteś dobre miejscówki, to parę odnośników dziennie już może wykonywać dobrą robotę. Chociaż ta ilość zależy od wielu czynników, trudności frazy a też oraz od wieku domeny. Nową stronę internetową nie dopalaj tysiącami odnośników dziennie.

Gdzie zdobywać lub budować linki? Tutaj możliwości jest nadzwyczaj dużo. Możesz zarówno korzystać z miejscówek publicznych, jak również tworzyć własne zaplecze na domenach. Miejsca publiczne to chociażby, fora internetowe albo serwisy web 2.0. Fora, szczególnie te działające od dłuższego czasu oraz pozwalające na umieszczanie odnośników dofollow, to ogromnie dobre miejsca, no ale również trudno takie znaleźć. Generalnie nie jest łatwo znaleźć publiczne miejscówki, gdzie można zostawić odsyłacz dofollow.

Nader atrakcyjnymi miejscami są serwisy dające możliwość budowy stron internetowych takie jak wix lub weebly.

Inne, popularne miejscówki do budowy linków dofollow to serwisy do blogowania: blogspot i wordpress. Co ważne, te dwa ostatnio wymienione rodzaje serwisów dają możliwość budowania treści, dzięki czemu taki odsyłacz jest bardziej wartościowy.

No i tak zaplecze na domenach. To nadzwyczaj ciekawe wyjście z kilku powodów. Masz dużą kontrolę nad linkującymi do strony pozycjonowanej witrynami. Wydaje się, iż profil odnośników powinien skupiać się w znacznej mierze z odsyłaczy z witryn w domenach, jednak nie musi toż być reguła. Minusem są koszty - domeny, serwery, strony, treści, podlinkowanie.

Pamiętać trzeba - przy większej ilości takich stron zapleczowych o zróżnicowaniu IP i dns-ów.