Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Hydroizolacja dachu płaskiego krytego papą – jaki materiał wybrać?

Wiele dachów płaskich krytych jest za pomocą papy. To nadal popularny materiał, który wyróżnia się wysoką skutecznością w izolacji oraz niską ceną. Niestety, jest podatny na uszkodzenia. Właśnie dlatego tak ważna jest hydroizolacja dachu płaskiego krytego papą. Jakie materiały sprawdzą się wtedy najlepiej?

Hydroizolacja dachu ma na celu zabezpieczenie go przed przenikaniem wody i wilgoci. Dzięki temu dach jest wytrzymały i trwały, a znajdujące się poniżej niego materiały dociepleniowe, na przykład wełna mineralna lub styropian, zapewniają optymalne parametry termoizolacji. Aby uzyskać właściwy poziom izolacji dachu płaskiego, można zastosować różne materiały. Wśród nich bardzo popularna jest hydroizolacja na bazie płynnych membran dachowych.

Hydroizolacja dachu płaskiego z użyciem płynnych membran

Gdy dach płaski pokryty papą powinien może być on dodatkowo zabezpieczony przed wilgocią, aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę. Dodatkowo hydroizolacja dachu płaskiego niezbędna jest wtedy, gdy dach jest już uszkodzony, dlatego dochodzi do przecieków. W tych właśnie rolach doskonale sprawdzają się membrany dachowe w formie płynnej.

Systemy płynnych membran dachowych to specjalne folie w płynie, które nakładane mogą być bezpośrednio na papę. Tworzą na nich wtedy nieprzepuszczalną, trwałą, elastyczną powłokę, która skutecznie zabezpiecza przed wpływem wilgoci. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie optymalnej ochrony, a przy tym nie ma potrzeby prowadzenia złożonych prac.

Główne zalety stosowania płynnych membran dachowych to:

  • skuteczna ochrona przed czynnikami pogodowymi
  • odporność na napór wody stojącej
  • wieloletnia trwałość – nawet ponad 25 lat
  • wysoka wytrzymałość ze względu na brak łączeń
  • możliwość wyboru różnych kolorów
  • prosta i szybka aplikacja
  • brak konieczności usuwania obecnego pokrycia dachowego
  • bardzo dobre parametry paroprzepuszczalności
  • łatwa konserwacja pokrycia dachowego

Hydroizolacja dachu płaskiego membraną dachową – jak ja wykonać?

Aktualnie hydroizolacja dachu płaskiego - https://durodach.pl/hydroizolacja-dachu-plaskiego/ prowadzona z wykorzystaniem membran dachowych prowadzona jest przez wiele firm działających na terenie całego kraju. Są one w stanie zapewnić swoim klientom pełną, profesjonalną obsługę w ramach przygotowania dachu oraz jego wykończenia. Wówczas fachowcy doradzą, jak powinna odbywać się hydroizolacja, aby uzyskać jej najlepsze parametry i skuteczną ochronę dachu.

Z dostępnymi ofertami oraz dokładnymi parametrami membran dachowych można zapoznać się bliżej na stronach internetowych ich producentów i wykonawców.