Jaki kurs angielskiego online wybrać? Zdecydowanie taki, którego ukończenie potwierdza certyfikat

Certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego to dokument, który stał się bardzo popularny w Polsce już wiele lat temu. Dzięki niemu nie tylko udowodnimy znajomość języka przed naszym pracodawcą, ale także umożliwiamy sobie naukę na zagranicznych uczelniach. Oczywiście istnieje wiele różnych certyfikatów językowych. Niektóre nie wymagają od nas powtórzenia egzaminu po kilku latach, a inne nas do tego zobowiązują. Do egzaminów możemy swobodnie przygotować się, wybierając odpowiedni kurs języka angielskiego online z certyfikatem.

Nauka języka angielskiego online – która szkoła?

Przede wszystkim warto zastanowić się, jaki certyfikat językowy jest nam potrzebny. Istnieje bowiem wiele ich rodzajów i nie każdy może się okazać przydatny w codziennym życiu. Najpopularniejszymi w naszym kraju są certyfikaty językowe Cambridge English First, Advanced i Proficiency. To grupa certyfikatów ważnych bezterminowo, a same egzaminy, które trzeba zdać, by je zdobyć, są złożone z kilku części. Do każdego z ww. egzaminów bez problemu przygotujemy się w dobrej szkole online, na przykład w Tutlo - https://pl.tutlo.com/. Tam internetowa nauka języka angielskiego opiera się przede wszystkim na analizie potrzeb kursanta i dostosowaniu materiału do wymagań egzaminacyjnych. Do egzaminu przygotować mogą nas polskojęzyczni lektorzy oraz native speakerzy. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy zarówno lektorów polskich, jak i anglojęzycznych. Native speaker może nas przygotować bardzo dobrze językowo, jeśli jednak chodzi o gramatykę, to polskojęzyczny lektor wydaje się lepszym rozwiązaniem.

Nauka języka angielskiego online z lektorem ma też inne plusy. Przede wszystkim mamy partnera do rozmów i ćwiczeń, co jest niezwykle ważne przede wszystkim dlatego, że jeden z etapów egzaminu to właśnie rozmowa na wybrany temat.

Jak przygotować się do certyfikatu językowego?

Nauka języka angielskiego przez internet to nie tylko przygotowanie nas do wspomnianych egzaminów, ale także do testów The International English Language Testing System, czyli IELTS. W tym przypadku mamy do czynienia z certyfikatem ważnym dwa lata, ale jest to egzamin, który uznawany jest w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Kanadzie. W szkole online możemy też zweryfikować swoją wiedzę pod kątem certyfikatu Test of English as a Foreign Language, który akceptowany jest przez wiele uczelni w krajach takich, jak: Wielka Brytania, Australia i Nowa Zelandia. Znany jest on też w Stanach Zjednoczonych i krajach azjatyckich. Ten dokument powinny wybrać osoby, które myślą poważnie o studiach i pracy za granicą.

W przypadku opisanych egzaminów musimy postawić na intensywną naukę języka, aby zdać wszystkie ich części, szczególnie że przystąpienie do nich nie należy do najtańszych. Wybierając uczelnię online, która ma nas przygotować do wybranych testów, warto szukać takiej, w której możemy uczyć się z native speakerem, tak jak we wspomnianym wcześniej Tutlo. Wykładowcy takiej szkoły chętnie podzielą się dodatkowymi informacjami na temat czekających nas egzaminów. Wiedzą, co jest ważne i podpowiedzą, dlaczego wybrać takie, a nie inne pomoce naukowe i podręczniki. Dobrze jest więc zaufać doświadczonej kadrze, a jeśli mamy własne preferencje co do osoby nauczyciela, to w szkole online możemy zawsze wybrać kogoś, z kim nawiążemy najlepszy kontakt. Warto o tym pamiętać. Powodzenia na egzaminach.