Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Nawilżaj skórę zgodne z porami roku

Wraz ze zmieniającymi się porami roku, nasza skóra narażona jest na różne czynniki atmosferyczne. Lato oznacza intensywne promieniowanie słoneczne, jesień to nadmierna wilgoć, zima mróz i wzmożone zanieczyszczenie powietrza, a wiosna częste zmiany temperatur. Skoro w każdej porze roku są zupełnie inne warunki, to używane kremy do twarzy również powinny się zmieniać. Jak dobrać krem w zależności od pory roku?

Postaw na dobry skład

Dobry krem powinien być dopasowany do aktualnych warunków zewnętrznych, rodzaju skóry i jej potrzeb. Ważną kwestią jest skład kremu, te naturalne, bazujące na wyciągach roślinnych świetnie nawilżają, odżywiają i regenerują zmęczoną skórę. Dodatkowo naturalne kosmetyki rzadko powodują alergie, czy zaczerwienie delikatnej skóry twarzy. W takich kosmetykach nie ma sztucznych dodatków, a skład zazwyczaj opiera się na wodzie, oleju roślinnym i wyciągach roślinnych np. z owoców, ziół, alg, czy orzechów. Często są to również kosmetyki ekologiczne, a więc producent dba o pochodzenie składników, oraz wegańskie, czyli nie są testowane na zwierzętach. Sprawdź - Wegańskie maseczki oczyszczające do twarzy. Poznaj ich zalety!

Nawilżenie to podstawa!

Niezależnie od rodzaju cery, każda skóra (nawet tłusta) potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Nadmierne wystawiania na promienie słoneczne, suche powietrze w pomieszczeniach, klimatyzacja, ogrzewanie – to wszystko nadmiernie wysusza skórę, powodując, że traci ona swój blask, kolor i jędrność. Niezwykle istotne jest zatem odpowiednie nawilżanie cery, w czym niezbędny jest dobry krem nawilżający. Najlepiej wybierać kosmetyki naturalne, dopasowane do potrzeb i rodzaju cery. Dzięki temu unikniemy podrażnień i nadmiernemu wysuszeniu skóry.

Potrzeby skóry, a pory roku

Wiosna – nawilżenie, regeneracja, odżywienie. Po ciężkiej dla cery zimie należy odpowiednio zadbać o skórę, w tym czasie warto postawić na lekkie kremy o działaniu nawilżającym, które będą dodatkowo regenerować skórę.

Lato – nawilżenie, ochrona przed słońcem i łagodzenie podrażnień. Na dzień należy używać kosmetyków z filtrem UV, który ochroni skórę przed promieniowaniem. W tym czasie trzeba wyjątkowo dbać o prawidłowe nawilżenie skóry, używając lekkich kremów i pijąc dużo wody.

Jesień – odżywienie, regeneracja, ochrona i nawilżenie. Kremy bogate w składniki aktywne, które będą regenerować i wzmacniać skórę oraz bogatsze niż latem kremy, które nawilżają i mają większą zawartością emolientów to podstawa jesienią.

Zima – ochrona przed wiatrem, zimnem, suchym powietrzem i zanieczyszczeniami. Należy stosować bogate, tłuste kremy o działaniu ochronnym i maseczki odżywcze.