Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Szałsza na prostym odcinku drogi DK78. Po zderzeniu dwóch osobówek, jedna osoba w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj po godzinie 21:00 policjanci z ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zostali wezwani do miejscowości Szałsza, gdzie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 36-latek z powiatu bydgoskiego kierując osobowym fordem, w celu uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go samochodem, gwałtownie zahamował, utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem kierowanym przez 32-letnią gliwiczankę. Kierujący fordem i pasażer zostali przetransportowani do szpitali. W wyniku odniesionych obrażeń pasażer zmarł w szpitalu. Na chwilę obecną ustalana jest jego tożsamość.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy, ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym oraz tarnogórscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia będą teraz ustalać śledczy z tarnogórskiej komendy.