Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Napastnik, uciekając ze skradzionymi w sklepie kosmetykami, zaatakował pracownika ochrony, który próbował go zatrzymać. 27-latek usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Dyżurny tarnogórskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów znajdujących się przy ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach doszło do kradzieży. Klient sklepu zabrał kosmetyki, a następnie uciekając ze skradzionym towarem, poszarpał i odepchnął pracownika ochrony, który próbował go zatrzymać. Na miejsce interwencji dyżurny policji natychmiast wysłał patrol oraz podał wszystkim znajdującym się w terenie policjantom rysopis sprawcy.

Niecałą godzinę później napastnika znaleźli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy w tym dniu pełnili służbę w Tarnowskich Górach. Zauważyli go na jednym z przystanków autobusowych znajdujących się na Osadzie Jana. Reakcja policjantów była natychmiastowa. 27-letni bytomianin został zatrzymany. Stróże prawa odzyskali również towar, który ukradł – kilkanaście sztuk antyperspirantów. Policjanci ujawnili również przy mężczyźnie 65 sztuk różnej wielkości czekolad. Jak się okazało, mężczyzna ukradł je w innym tarnogórskim sklepie, chwilę po tym, jak uciekał ze skradzionymi antyperspirantami. Złodziej trafił do tarnogórskiej komendy. Tam policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. 27-latek w organizmie miał blisko promil alkoholu. Po wykonanych czynnościach bytomianin trafił do policyjnej celi. Dzisiaj podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.