Świąteczne spotkanie seniorów - prezenty, domowe ciasteczka i jubileusze w Starych Tarnowicach

2 min czytania
Świąteczne spotkanie seniorów - prezenty, domowe ciasteczka i jubileusze w Starych Tarnowicach

W poniedziałek sala w Sedlaczku wypełniła się zapachem pieczonych ciastek i świątecznych rozmów. Seniorzy zorganizowali wspólną wigilię, przy prostym, domowym menu i słodkim torcie. Były życzenia, prezenty dla każdego i drobne jubileusze, które nadały spotkaniu jeszcze bardziej osobisty charakter.

  • Wigilia w Tarnowskich Górach rozgrzała stoły i rozmowy
  • Zwyczaj Koła nr 8 PZERiI - jubileusze kończącego się roku

Wigilia w Tarnowskich Górach rozgrzała stoły i rozmowy

Podczas spotkania w lokalu Sedlaczek członkowie i goście usiedli przy nakrytych stołach, gdzie serwowano tradycyjną rybę i kapustę, a na deser pojawił się tort. Ciastka przygotowały same panie z koła - pachniało cynamonem i domowym pieczeniem. Każdy z uczestników otrzymał upominek - organizatorzy zadbali, by nikt nie wyszedł z pustymi rękami, co podkreślało wspólnotowy charakter wieczoru.

Zwyczaj Koła nr 8 PZERiI - jubileusze kończącego się roku

Członkowie Koło nr 8 PZERiI mają swój zwyczaj - pod koniec roku dodatkowe prezenty trafiają do osób obchodzących okrągłe i półokrągłe urodziny. Podczas tej wigilii z rąk zarządu odebrały je panie w wieku 75 i 80 lat. Taka forma wyróżnienia to więcej niż upominek - to gest pamięci i szacunku, który w naturalny sposób dopełnił świąteczną atmosferę.

Spotkanie pokazało też proste sposoby na budowanie sąsiedzkich relacji - wspólne przygotowanie poczęstunku, dzielenie się domowymi wypiekami i chwile rozmów przy stole. Dla mieszkańców to sygnał, że warto angażować się w lokalne koła seniorów - choćby przez przyniesienie ciasta, wsparcie organizacyjne czy zwykłą obecność - bo to właśnie obecność i drobne gesty czynią takie spotkania naprawdę świątecznymi.

na podstawie: UM Tarnowskie Góry.

Autor: krystian