Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Kominek oraz jego atuty estetyczne

We nowoczesnych domach funkcje dawnego paleniska zostały podzielone — gotujemy w kuchni, dom opalamy kotłem, natomiast śpimy w ciepłych sypialniach. Pomimo tego ogień zapalony w kominku nie stracił własnego archetypowego znaczenia. Salon z kominkiem to wciąż najistotniejsze, niejednokrotnie najbardziej atrakcyjne pomieszczenie domu, gdzie gromadzą się rodzina oraz przyjaciele. Urządzając ową powierzchnię, należałoby zatem dobrać wyjścia, jakie spowodują, iż będzie ona elegancka, natomiast równocześnie estetyczna oraz przyjemna.

Kominek oraz jego atuty estetyczne

Kominek zwiększa wartość estetyczną wnętrza, w jakim się znajduje. We współzależności od tego, jakich produktów wykorzystamy do zrobienia obudowy, może także zaakcentować klimat pomieszczenia. Gładka oraz błyszcząca nawierzchnia powoduje, iż wnętrze wygląda bardzo estetycznie. Z kolei obudowa zrobiona z cegły lub kamienia polnego idealnie sprawdza się w wypadku wnętrz zaaranżowanych w stylu wiejskim. Ciężko stwierdzić, jakiego typu obudowy cieszą się teraz największą popularnością. Kominki o wielu atutach estetycznych znajdziesz na stronie https://www.szalonymax.pl - sklepu internetowego z wyposażeniem.

Kominek stanowi specjalne źródło ocieplania

Stojąc przed podjęciem decyzji o zakupie kominka należałoby od razu zainwestować w system dystrybucji ciepłego powietrza bądź kominek z płaszczem wodnym. Dzięki temu można znamiennie obniżyć koszty ocieplania, ponieważ palenie w kominku emituje ciepło po całym mieszkaniu. W wypadku systemu dystrybucji gorącego powietrza, ciepło płynie poprzez specjalnie zaprojektowaną instalację oraz jest dostarczane do niektórych wnętrz. Kominki z płaszczem wodnym ogrzewają kaloryfery, dzięki czemu mogą stanowić kluczowe źródło ciepła w całym budynku.

Tanie ogrzewanie

Należy pamiętać, iż sam jeden kominek, jakkolwiek ciepły, to zbyt mało aby nagrzać budynek. Winien być więc częścią zgodną z całym układem grzewczym domu, stanowić jego składową oraz dopełnienie. Oraz tak kominek na dole w salonie może ogrzewać niektóre wnętrza na górze domu, podczas kiedy ogrzewanie gazowe będzie ogrzewało całość, dogrzewało tymczasem miejsca opalane poprzez kominek.

Zalety kominka

Posiadanie kominka tak naprawdę przynosi za sobą niezwykle wiele korzyści. Jedną spośród nich, zapewne największą, jest dodatkowy system ocieplania. Kominek pozwoli na natychmiastowe dogrzanie wnętrza i nagrzanie się przy ogniu po przemarznięciu lub powrocie do domu z dworu. Kominek może nas uratować w sytuacji, kiedy centralne ogrzewanie uległo usterce. Gdy mamy wydajne wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, kominek może posłużyć także jako podstawowe źródło ocieplania, gdyż ciepło zostanie rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach.

Kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym to atrakcyjna opcja dla systemu DGP, kiedy w naszym domu brakuje miejsca na dodatkowe rury bądź kotłownię. W odróżnieniu do standardowego ocieplania, w tymże wypadku gorące spaliny zamiast powietrza, podgrzewają wodę. Dzieje się to za pomocą płaszcza wodnego położonego we wkładzie kominkowym, jaki nagrzany płynie do systemu centralnego ocieplania w domu oraz oddaje ciepło przez grzejniki.