Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry


22 września (niedziela), godz. 19.00


KRAKOWSKI TEATR TAŃCA - SPEKTAKL MY/WY

Punktem wyjścia w kreacji spektaklu MY/WY jest temat polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI w. Poprzez fizyczne oddzielenie przestrzeni oglądających i oglądanych wiszącą siatką autor ukazuje dramaturgię sytuacji wyraźnego podziału. 

Jak pisał jeden z recenzentów, efekt tego scenograficznego zabiegu jest oczywiście symboliczny. Oczka rozpiętej płachty pozwalają bowiem dostrzec wszystko to, co dzieje się na scenie, a jednocześnie ustanawiają wyraźną granicę pomiędzy… No właśnie? Pytanie o to, co (kogo?) ta granica oddziela od siebie, jest w spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca problemem wiodącym. Osobność naszych obozów jest pozorna – przekonują twórcy My/Wy, snując swoją opowieść o absurdalnym i absurdalnie umacniającym się z dnia na dzień podzieleniu.

Spektakl powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanego Erykowi Makohonowi na rok 2017. Został nagrodzony w konkursie na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best OFF 2018”

Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca
choreografia: Eryk Makohon i zespół
dramaturgia: Eryk Makohon
reżyseria: Eryk Makohon
wykonanie: Pamela Bosak, Paulina Dziuba, Monika Godek, Paweł Łyskawa, Angelika Mizińska, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Dominik Więcek
muzyka: Michał Paduch (śpiew: Paulina Dziuba)
reżyseria świateł: Eryk Makohon
scenografia: Eryk Makohon 
kostiumy: Eryk Makohon i zespół

Wstęp wolny

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.