Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Shutters to okiennice wewnętrzne, które spotykane są coraz częściej także w Polsce. To interesująca alternatywa dla innych typów osłon okiennych, niemniej jednak ma też swoje wady. Kiedy warto zdecydować się na montaż shuttersów?

Najczęściej osłony okienne takie jak shuttersy można zobaczyć w amerykańskich filmach. Teraz można zakupić je także w Polsce. Cieszą się dużym zainteresowaniem, chociaż nie są tanie.

Shuttersy, czyli specjalne okiennice wewnętrzne wykonuje się najczęściej z drewna albo z tworzywa sztucznego. Są montowane od wewnętrznej strony okien, mogą być wyposażone w zawiasy lub systemy przesuwne.

Tego rodzaju osłony mają także konkurencję. Do wyboru mamy żaluzje fasadowe, a także w sprzedaży możemy znaleźć specjalne rolety antywłamaniowe z funkcją żaluzji, które imitują shutters, na przykład są one dostępne w asortymencie firmy Bubendorff.

Zatem, czy warto zdecydować się na shuttersy? A może lepiej wybrać inne rolety żaluzje? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Shuttersy – łatwa obsługa dla całkowitego komfortu

Osłony takie jak shuttersy bardzo dobrze zastępują żaluzje wewnętrzne, żaluzje zewnętrzne, a także rolety. Pozwalają również na zapewnienie domownikom odpowiedniej prywatności i chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem – zapobiegają przegrzewaniu się wnętrz.

Czy warto zdecydować się na okiennice typu shutters?

Możemy dowolnie regulować pozycją lameli w shuttersach, aby całkowicie zasłonić wnętrze lub wpuścić do niego światło. Także możemy je odsunąć na bok lub złożyć, aby wpuścić do wnętrza jeszcze więcej światła.

Obsługa shuttersów jest bardzo prosta – wystarczy jeden ruch ręką, aby uzyskać odpowiedni stopień nasłonecznienia wnętrza.

Shuttersy – sprawdzą się w każdym pomieszczeniu

Okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy kapitalnie pasują do różnych wnętrz – doskonale sprawdzą się w eleganckim salonie, w nowocześnie urządzonej sypialni, a nawet w łazience.

Do wnętrz, w których panuje podwyższona wilgotność, stosuje się shuttersy z tworzywa sztucznego, które wyróżnia się większą odpornością niż drewno.

Co zamiast shuttersów?

Shuttersy to elegancko prezentująca się i funkcjonalna osłona wewnętrzna, ale nie posiadają wszystkich zalet, którymi cechują się między innymi rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Nie zapewniają ochrony przed włamaniami, nie poprawią energooszczędności budynku, a także nie zaciemniają wnętrz całkowicie.

Dodatkowo, gdy chodzi o rolety antywłamaniowe cena tego rodzaju osłon na ogół jest niższa niż shuttersów. Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa typu „rolety zewnętrzne cena”, możemy zapoznać się z kosztami. Jeśli chcemy zdecydować się na shutters ceny mogą wynosić nawet około 1800-2400 złotych za jeden metr kwadratowy tego rodzaju osłony okiennej.

Wspomniana firma Bubendorff posiada w ofercie także specjalne rolety z funkcją żaluzji – to nowoczesne shuttersy zewnętrzne, które spełniają także funkcję antywłamaniową. Dzięki opcji ruchomych lamelek prezentują się jak eleganckie okiennice zewnętrzne. Dodatkowo, możemy sterować nimi elektrycznie!

Rolety od firmy Bubendorff oferowane są również w wariancie solarnym oraz z silnikami hybrydowymi. Rolety solarne nie wymagają podłączania do instalacji elektrycznej – działają z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Z kolei silniki hybrydowe pozwalają nawet na 10-krotne podniesienie i opuszczenie rolety przy zaniku prądu.