Półkolonie wakacyjne dla dzieci w Tarnowskich Górach – turnus od 28 lipca do 1 sierpnia 2025
Półkolonie wakacyjne dla dzieci w Tarnowskich Górach – turnus od 28 lipca do 1 sierpnia 2025
W ostatnim tygodniu lipca 2025 roku w Tarnowskich Górach odbędzie się półkolonia przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Zajęcia będą trwały od poniedziałku do piątku, oferując różnorodne formy aktywności, które łączą naukę, zabawę i kreatywne spędzanie czasu.
Termin i miejsce wydarzenia
Półkolonie zaplanowane są na okres od 28 lipca (start godzina 7:30) do 1 sierpnia 2025 (koniec o godzinie 15:30). Zajęcia odbywać się będą pod adresem Słoneczników 41, 42-606 Tarnowskie Góry.
Organizator i program półkolonii
Organizatorem wydarzenia jest grupa Smile, która przygotowała bogaty program zajęć skupionych wokół aktywności kulinarnych, naukowych oraz artystycznych, a także sportowych. Uczestnicy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach podczas codziennych warsztatów i zabaw.
Zakres aktywności
- Zajęcia kulinarne: dzieci będą miały okazję samodzielnie przygotować proste i zdrowe przekąski, co pozwoli im zdobyć umiejętności współpracy oraz cierpliwości.
- Eksperymenty naukowe: program przewiduje prezentację różnorodnych doświadczeń i zjawisk fizycznych w atrakcyjnej formie, które mają na celu rozbudzić ciekawość i zainteresowanie nauką.
- Zajęcia sportowe: aktywność fizyczna będzie ważnym elementem dnia, zapewniając ruch, współpracę i dobrą zabawę uczestnikom.
- Twórczość plastyczna: dzieci będą rozwijać wyobraźnię poprzez malowanie, wycinanie i różne formy artystycznych eksperymentów.
- Wycieczka do Planetarium: przewidziana jest całodniowa wycieczka, która ma być dodatkową atrakcją i edukacyjnym przeżyciem dla uczestników.
Organizacja i warunki uczestnictwa
Półkolonie będą prowadzone w godzinach od 7:30 do 15:30, z głównymi zajęciami odbywającymi się między 9:00 a 14:30. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe, co ma zapewnić odpowiedni dobór aktywności do ich możliwości.
Cena udziału wynosi 649 zł przy wcześniejszej rejestracji do 18 maja 2025 oraz 699 zł przy zapisach dokonanych później. W cenie uwzględniono pełen program zajęć, wykwalifikowaną kadrę, codzienny obiad oraz wycieczkę do Planetarium.
Ostatnie Artykuły

Syreny zabrzmią w Miasteczku Śląskim. To będzie test alarmu

Kontrole hulajnóg w Tarnowskich Górach. 31-latek miał ponad pół promila

TESS z Tarnowskich Gór z medalami we Włoszech. Mocny występ tancerek

Czyste Powietrze po zmianach. Większe dotacje i więcej czasu na remont

Kino pod gwiazdami wraca w jubileuszowej odsłonie do Tarnowskich Gór

Woda w Miasteczku Śląskim spełniała normy. Znamy wyniki kontroli

Bezpieczne wakacje pod lupą służb. Samorząd planuje działania dla dzieci

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych wchodzi w decydującą fazę

Tarnogórzanka na europejskim szczycie. Sędziowała finał EuroBasketu U20

Mammobus w Miasteczku Śląskim. Bezpłatne badania dla kobiet

Od ratusza do Parku Miejskiego. Sobotnie spacery z przewodnikiem

Nie zatrzymał się na znaku STOP. Dwie osoby trafiły do szpitala w Tąpkowicach

Bezrobocie w Miasteczku Śląskim spadło. W rejestrze nadal 154 osoby

Rowerem z Tarnowskich Gór w stronę Bytomia. Powstanie nowa trasa
Przydatne dane teleadresowe
- Kiedy są Gwarki w Tarnowskich Górach?
- Odkrywamy uroki Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach
- Parafia św. Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach - kontakt, msze, sakramenty
- Chłop Rybka - legenda Tarnowskich Gór
- Poznajmy sekrety Dzwonnicy Gwarków w Tarnowskich Górach
- Medycyna Pracy w Tarnowskich Górach Kiedy trzeba wykonać badania?
