Operetkowe arie pod gwiazdami wracają na dziedziniec zamku

FOT. Powiat Tarnogórski
Na zamkowym dziedzińcu zabrzmią arie, duety i pieśni neapolitańskie, a wieczorny koncert połączy muzykę operetkową z teatralną oprawą. W Tarnowskich Górach zaplanowano dziewiątą odsłonę wydarzenia, które od lat przyciąga publiczność także spoza Śląska. Na scenie pojawią się śpiewacy, tancerze i Kameraliści Zespołu Operetkowego. Jeśli pogoda nie dopisze, występy odbędą się w sali koncertowej kompleksu zamkowego.
- Dziewiąty koncert operetkowy na zabytkowym dziedzińcu
- Duo Performance i artyści zaproszeni do Tarnowskich Gór
Dziewiąty koncert operetkowy na zabytkowym dziedzińcu
„Operetka na dziedzińcu pod gwiazdami” została zainicjowana w 2018 roku przez Joannę Wojtaszewską i Kamila Rocha Karolczuka. Oboje są śpiewakami operetkowymi i osobowościami telewizyjnymi – Wojtaszewska występuje jako sopran, a Karolczuk jako tenor.
Tegoroczny koncert ma połączyć klasyczny repertuar z efektowną oprawą sceniczną. Publiczność zobaczy występy wokalne, kreacje artystyczne, światła oraz część taneczną. W programie znajdą się:
- największe arie i duety operetkowe,
- pieśni neapolitańskie,
- ponadczasowe utwory muzyki klasycznej.
Założeniem wydarzenia jest elegancki, ale niepozbawiony humoru wieczór z muzyką operetkową. Zabytkowa architektura dziedzińca i oświetlenie sceny mają stworzyć oprawę dla repertuaru wykonywanego pod gołym niebem.
Duo Performance i artyści zaproszeni do Tarnowskich Gór
Szczególnym punktem programu będzie występ Duetu Duo Performance. W koncercie wezmą udział także:
- Joanna Wojtaszewska – sopran,
- Kamil Roch Karolczuk – tenor,
- Monika Biederman-Pers – sopran,
- Piotr Karzełek – baryton,
- Kameraliści Zespołu Operetkowego pod kierownictwem Michała Rusa,
- Karina Toporowska i Denys Fandych – tancerze.
Wydarzenie odbywa się co roku i gromadzi miłośników operetki z różnych części Polski. Za oprawę organizacyjną odpowiada tradycja koncertu rozwijana od 2018 roku, a wydarzenie objął Honorowym Patronatem Starosta Tarnogórski Adam Chmiel.
Koncert potrwa około 90 minut i będzie miał przerwę. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych wykonawcy przeniosą występ do Sali Koncertowej Kompleksu Zamkowego, dlatego miejsce wydarzenia może zależeć od pogody.
na podstawie: Powiat Tarnogórski.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Tarnogórski). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Operetkowe arie pod gwiazdami wracają na dziedziniec zamku

Remont ulicy Kilińskiego już trwa. Kierowców czekają utrudnienia

Powrót upałów w Tarnowskich Górach. Kilka minut może zagrozić życiu

Studnia na działce bez pozwolenia? Wody Polskie przypominają o limitach

Ponad 6,5 mln zł na drogi. Remonty objęły 41 tys. m² nawierzchni

Woda znika, a kino przenosi się pod ziemię - „Hydrozagadka” w plenerze.

MODEL wraca do Tarnowskich Gór - obrazy, wspomnienia i nowe spotkanie

Remont ul. Stacyjnej już trwa. Kierowców czekają utrudnienia

Podszył się pod pracownika firmy i zdobył niebezpieczne chemikalia

Remont nawierzchni zamyka odcinek ulicy Matejki. Są objazdy

Pięć wieków w czterech zwrotkach. Tarnowskie Góry szukają autora piosenki

Basen sportowy przechodzi modernizację. Park Wodny daje 15 proc. rabatu

Nowy żłobek w Lasowicach gotowy na dzieci. Trwa nabór

Na Orliku pięć godzin ruchu i zabawy. Zajęcia są bezpłatne
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach co warto wiedzieć
- Przychodnia RAD-MED Radzionków - zakończenie umowy z NFZ i dalsze kroki dla pacjentów
- Parafia św. Anny w Tarnowskich Górach - kontakt, zasięg, kancelaria
- Parafia św. Katarzyny w Lasowicach - msze, kancelaria, sakramenty
- Centrum Usług Społecznych w Radzionkowie - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc rodzinie
- Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana - Filia w Radzionkowie: zajęcia, kontakt, dojazd
