Dwa zbiorniki retencyjne dostały zielone światło w Jędrysku

FOT. UM Miasteczko Śląskie
W leśnictwie Jędrysek pojawił się sygnał, że sprawa gospodarki wodnej w Miasteczku Śląskim wchodzi w kolejny etap. Burmistrz wydał dwie decyzje dotyczące lokalizacji zbiorników retencyjnych na tej samej działce. To nie jest efektowna inwestycja, ale właśnie takie przedsięwzięcia najczęściej decydują o tym, jak teren radzi sobie z deszczem i suszą.
- Na jednej działce w Jędrysku zaplanowano dwa zbiorniki retencyjne
- Dokumentacja czeka w urzędzie, a termin biegnie od obwieszczenia
Na jednej działce w Jędrysku zaplanowano dwa zbiorniki retencyjne
Decyzje nr 2/2026 i 3/2026 obejmują nieruchomość oznaczoną jako działka 183/180 w obrębie Miasteczko Śląskie. W obu przypadkach chodzi o inwestycję celu publicznego, a więc przedsięwzięcie wpisane w potrzeby szersze niż pojedyncza parcela czy jeden użytkownik terenu.
Pierwsza decyzja dotyczy budowy zbiornika retencyjnego nr 1, druga – zbiornika retencyjnego nr 2. W praktyce oznacza to przygotowanie gruntu pod obiekty, które mają wspierać zatrzymywanie wody w terenie leśnym. Takie rozwiązania są szczególnie ważne tam, gdzie opady bywają nierówne, a woda po większym deszczu potrafi szybko odpłynąć zamiast zasilać okoliczny obszar dłużej i spokojniej.
Dokumentacja czeka w urzędzie, a termin biegnie od obwieszczenia
Z treścią obu decyzji oraz z dokumentacją sprawy mogą zapoznać się strony postępowania administracyjnego w Referacie Budownictwa, Gospodarki Gruntami i Geodezji Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim. Akta są dostępne w pokoju 27 na II piętrze, w godzinach pracy urzędu.
W obwieszczeniu podkreślono też istotną dla uczestników postępowania informację: zawiadomienie uznaje się za doręczone po 14 dniach od publicznego ogłoszenia. To oznacza, że od tego momentu biegną dalsze terminy administracyjne, dlatego osoby zainteresowane sprawą nie powinny odkładać wglądu do dokumentów na później.
na podstawie: UM Miasteczko Śląskie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Miasteczko Śląskie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Policjant z Tarnowskich Gór był na wolnym. Ruszył do ofiar zderzenia

Sześć dekad razem. Tarnogórskie pary świętowały rocznice małżeństwa

Rewitalizacja Parku Miejskiego rusza. W planach amfiteatr i replika wąskotorówki

Święto plonów z muzyką do wieczora. Dożynki powiatowe w Świerklańcu

Ponad 100 osób splata historię Tarnowskich Gór z włóczki.

Kierowca autobusu wyprzedzał na skrzyżowaniach i przejściu dla pieszych

Jazzowe standardy Henry’ego Manciniego zabrzmią w parku Pałacu w Rybnej

Na Rynku pojawią się mobilne gabinety. Bezpłatne badania dla mieszkańców

Remont ulicy Oświęcimskiej. Przejazd zostanie, ale auta trzeba przeparkować

Pięć dni tańca i wielki finał na Rynku w Tarnowskich Górach

Matki karmiące piersią na ulicach Tarnowskich Gór. Mówią o wsparciu

Ponad 1,5 promila na hulajnodze. Tarnogórzanin dostał 2,5 tys. zł mandatu

Sześć dekad razem. Historia Cecylii i Helmuta Slimok z Miasteczka Śląskiego

Tarnogórzanki tworzą całą żeńską kadrę Polski na mistrzostwa Europy
Przydatne dane teleadresowe
- Z czego słyną Tarnowskie Góry?
- Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Gminy Ożarowice - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Odkrywamy uroki Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach
- Biblioteka w Wieszowie - filia GBP Zbrosławice: kontakt, godziny i usługi
- Tarnowskie Góry z dzieckiem - tu warto przyjść!
