Złap za druty i wpleć się w historię - Tarnowskie Góry dziergają na 500-lecie miasta

Złap za druty i wpleć się w historię - Tarnowskie Góry dziergają na 500-lecie miasta

W Tarnogórskim Centrum Kultury właśnie rozkręca się wyjątkowa akcja, w której każdy może zostać rzemieślnikiem historii. Bez względu na to, czy druty trzymasz w dłoniach od lat, czy dopiero zastanawiasz się, jak zawiązać pierwszą pętelkę - Twoja nitka ma tu znaczenie.

  • Nie potrafisz? TCK nauczy Cię krok po kroku
  • Twój pas, nasza historia - jak to działa

Nie potrafisz? TCK nauczy Cię krok po kroku

Projekt „Wpleceni w historię" to otwarte zaproszenie do wspólnego stworzenia artystycznej instalacji na 500-lecie Tarnowskich Gór. Organizatorzy przygotowali bezpłatny wideo-instruktaż, który prowadzi za rękę przez cały proces - od pierwszego oczka po gotowy pas.

„Złap za druty i wpleć swoją nitkę w historię Tarnowskich Gór!"

Materiały do dziergania czekają do odbioru w TCK w Centrum. Wystarczy przyjść, zgarnąć pakiet i ruszyć z włóczką w świat.

Twój pas, nasza historia - jak to działa

Zasady są proste i elastyczne. Każdy uczestnik tworzy pas o szerokości 40 cm i dowolnej długości - to Ty decydujesz, jak obszerny będzie Twój wkład. Gotowe dzieła zbierane są do 10 sierpnia 2026 roku, a potem… wszystkie połączą się w jedną, imponującą całość.

To nie tylko rzemiosło - to fizyczne wplecenie się w jubileusz miasta. Każdy oczek, każdy wzór, każda godzina spędzona z drutami staje się częścią większej opowieści o Tarnowskich Górach.

Akcja realizowana jest w ramach projektu „Synergia pomysłów" - i ten tytuł idealnie oddaje jej ducha. Setki rąk, dziesiątki wzorów, jedna wspólna tkanina historii. 🧶

na podstawie: TCK Tarnowskie Góry.