Tańcząc w Jasnościach wraca do Tarnowskich Gór i znów rozgrzeje parkiet

Po krótkiej przerwie Tarnogórskie Centrum Kultury znów stawia na taniec, który przyciąga zespoły z całej Polski i daje widzom solidną dawkę scenicznej energii. „Tańcząc w Jasnościach” wraca do Tarnowskich Gór w roku jubileuszu 500-lecia miasta, więc emocji i lokalnego kontekstu będzie tu więcej niż zwykle. 💃🕺
- Tańcząc w Jasnościach wraca do Tarnowskich Gór i wchodzi w jubileusz miasta
- Debiuty i open, czyli parkiet dla różnych poziomów i różnych historii
- Gdzie i kiedy zobaczyć taniec w pełnym rozpędzie
Tańcząc w Jasnościach wraca do Tarnowskich Gór i wchodzi w jubileusz miasta
W 2026 roku odbędzie się 14. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tanecznego „Tańcząc w Jasnościach”. To wydarzenie, które od lat ma jeden prosty cel - pokazać różnorodność tańca i dać przestrzeń zespołom z całego kraju, od młodych składów po bardziej doświadczonych wykonawców.
Organizatorzy stawiają na szerokie taneczne spektrum, a sam festiwal adresowany jest do zespołów, instruktorów, choreografów i wszystkich, którzy żyją ruchem, muzyką i sceną. Właśnie w takich wydarzeniach najlepiej widać, jak duża jest siła lokalnej kultury, kiedy spotyka się z energią przyjezdnych grup.
Debiuty i open, czyli parkiet dla różnych poziomów i różnych historii
W tegorocznej odsłonie uczestnicy wystąpią na dwóch poziomach zaawansowania - Debiuty dla początkujących oraz Open dla średniozaawansowanych i zaawansowanych. To daje szansę, by na jednej scenie zobaczyć zarówno pierwsze kroki, jak i bardziej dopracowane układy 😎
Do tego dochodzą trzy style taneczne: Jazz, Modern i Show dance. Każdy z nich ma własny charakter, tempo i sceniczny język, więc program zapowiada się różnorodnie, bez taniej powtarzalności.
Festiwal podzielono też według form prezentacji:
- Solo
- Duet
- Mini formacja
- Formacja
- PAI modern
- PAI jazz
To właśnie ten układ sprawia, że impreza może przyciągnąć i tych, którzy wolą śledzić pojedyncze występy, i tych, którzy lubią grupowe choreografie z rozmachem.
Gdzie i kiedy zobaczyć taniec w pełnym rozpędzie
Festiwal odbędzie się 30 maja w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8. Zapisy prowadzone są online. Zapisy: formularz zgłoszeniowy online
To dobra propozycja dla tych, którzy lubią wydarzenia z ruchem, tempem i bezpośrednim kontaktem ze sceną. „Tańcząc w Jasnościach” wraca do miasta na ważny moment i wygląda na to, że znów będzie jednym z tych dni, kiedy Tarnowskie Góry naprawdę żyją kulturą.
na podstawie: TCK Tarnowskie Góry.
Ostatnie Artykuły

Muzeum w Tarnowskich Górach - bilety, godziny, wystawy i dojazd

Filia nr 1 Lasowice w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, dojazd

Tarnogórskie wodociągi zabrały dzieci w podróż od kranu do oczyszczalni

BMW w Radzionkowie uderzyło w drzewo - dwóch rannych w szpitalu

Leśne Zanurzenie wraca do Szyndrosu. Spacer ma uspokoić głowę

Tarnogórska Noc Muzeów rozegra się w kilku miejscach naraz

TCK szykuje trzy tygodnie wakacyjnej energii dla najmłodszych

Dzień Dziecka z TCK rozkręca Tarnowskie Góry na dwa radosne poranki

Najpierw posesja, potem budynek - oboje kierowali po alkoholu w Tarnowskich Górach i Kaletach

Kierowca zasnął za kierownicą - groźna kolizja pod Potępą

Tarnogórski dzielnicowy wrócił z Sianowa z pucharem za trzecie miejsce

Strażackie święto w Żyglinie. Najpierw modlitwa, potem podziękowania

Tarnogórscy policjanci walczyli o każdy mecz - turniej skończyli na 6. miejscu

Tarnowskie Góry w akwarelach. Wernisaż połączył dwa jubileusze
Przydatne dane teleadresowe
- Zamek w Tarnowicach Starych - perła blisko Tarnowskich Gór
- Tarnogórski Pchli Targ - kiedy targ w Tarnowskich Górach?
- 'Brama Gwarków' w Tarnowskich Górach, czyli wylot Sztolni Głębokiej Fryderyk
- Ile osób mieszka w Tarnowskich Górach w 2024?
- Odwiedź z nami Rynek w Tarnowskich Górach
- Parafia Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach co warto wiedzieć
