Majówkowy wyjazd może skończyć się pustym domem, jeśli pominą te zasady

Pogoda sprzyja wyjazdom, a wraz ze стартem majówki i sezonu urlopowego policjanci przypominają o kilku prostych zasadach. Chodzi o zabezpieczenie domu, mieszkania i samochodu, zanim domownicy ruszą na odpoczynek.
Przed wyjazdem właściciele domów i mieszkań powinni sprawdzić, czy wszystkie drzwi i okna są dokładnie zamknięte. Warto też rozważyć dodatkowe zabezpieczenia - zamki antywłamaniowe, rolety albo system alarmowy. Funkcjonariusze zwracają uwagę także na publikowanie informacji o nieobecności w mediach społecznościowych, bo taki wpis może trafić do osób o złych zamiarach.
Dobrym ruchem jest poproszenie zaufanego sąsiada albo członka rodziny o doglądanie mieszkania, opróżnianie skrzynki na listy i zapalanie światła. Taki prosty zabieg ma stworzyć wrażenie, że dom wciąż jest zamieszkany. Podobnie trzeba podejść do samochodu - auto powinno być zamknięte nawet przy krótkim postoju, a w środku nie powinny zostawać torebki, dokumenty, sprzęt elektroniczny ani pieniądze.
Kierowcy najlepiej zrobią, jeśli zostawią pojazd w miejscu dobrze oświetlonym, monitorowanym albo na strzeżonym parkingu. Gdy pojawi się coś niepokojącego, trzeba bez zwłoki sięgnąć po numer alarmowy 112. To właśnie przed wyjazdem najłatwiej przegrać cały spokój jednym zaniedbaniem - złodziej nie potrzebuje wiele, wystarczy chwila i otwarta droga do środka.
na podstawie: KPP w Tarnowskich Górach.
Ostatnie Artykuły

Na kilku ulicach ruszyły naprawy. Kierowcy muszą uważać przy szkole

W Tarnowskich Górach podczas prac ziemnych znaleziono wojenny pocisk

Sekundy od tragedii przed komendą - rowerzystka wjechała w skodę

Majówkowa impreza w Tworogu przerodziła się w brutalny rozbój

Zgubiona karta i szybkie zakupy - policjanci zakończyli sprawę tego samego dnia

Rozmowa o zdrowiu i otyłości. W Miasteczku Śląskim będzie spotkanie z lekarką

Chodniki do przebudowy. W Miasteczku Śląskim rusza projekt dla Dworcowej i Metalowej

W Tarnowskich Górach rusza kurs dla przyszłych przewodników miejskich

Wiózł 8-letniego syna i miał ponad 2,5 promila. Zatrzymała go drogówka

Polski Związek Łowiecki zacieśnia współpracę z Czechami i Słowacją. Wspólna walka z ASF i nowe działania dla ochrony przyrody

Przy Drozdka ruszyła rozbiórka starego mostu. Nowa przeprawa jest coraz bliżej

Powiaty chcą wejść na obronną listę. Stawką są ważne drogi i pieniądze

Nocna kontrola w Tarnowskich Górach - w plecaku miał ponad 200 porcji marihuany

Tarnogórscy uczniowie w ścisłej czołówce województwa
Przydatne dane teleadresowe
- Przygoda w Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach co warto zobaczyć?
- Z czego słyną Tarnowskie Góry?
- Rynek mieszkań na sprzedaż w Tarnowskich Górach
- Przewodnik po Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
- 'Brama Gwarków' w Tarnowskich Górach, czyli wylot Sztolni Głębokiej Fryderyk
- Kim był gwarek - odkryj tajemnice tarnogórskich górników
