Muzyczna podróż do czasów Kabaretu Starszych Panów w Pałacu w Rybnej

W pałacowych wnętrzach zaplanowano wieczór, który ma przypomnieć, że piosenka może być maleńkim arcydziełem. Tarnowskie Góry zaproszą na spektakularny recital pełen wdzięku, subtelnego dowcipu i wyrafinowanej oprawy kulinarnej. Scena i sala – to miejsce, gdzie dźwięk spotyka smak.
- Wieczór w Pałacu w Rybnej jako hołd dla Przybory i Wasowskiego
- Repertuar i wykonawcy przyciągną słuchaczy w Tarnowskich Górach
Wieczór w Pałacu w Rybnej jako hołd dla Przybory i Wasowskiego
Na scenie Pałacu w Rybnej zabrzmi materiał inspirowany twórczością Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, autorów, którzy ukształtowali brzmienie polskiej piosenki kabaretowej. Wydarzenie zatytułowano “Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną” i ma przywrócić publiczności piosenki traktowane kiedyś jak miniaturowe opowieści — pełne refleksji, ironii i finezyjnej muzyki.
Repertuar i wykonawcy przyciągną słuchaczy w Tarnowskich Górach
Główną solistką wieczoru będzie Agnieszka Bielanik-Witomska, znana z pracy w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i Teatrze Rozrywki w Chorzowie . Towarzyszyć jej będą:
- Klaudiusz Jania – fortepian,
- Bartłomiej Balcerzak – skrzypce.
W programie znajdą się m.in.:
- “Bo we mnie jest seks”
- “SOS”
- “Dla Ciebie jestem sobą”
- “Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną”
Organizatorzy zapowiadają oprawę na wysokim poziomie scenicznym i muzycznym. Bilety są dostępne online oraz w recepcji pałacu.
Po części muzycznej goście zostaną zaproszeni na deser jubileuszowy – torcik czekoladowy z adwokatem i waniliową mandarynką podany na „ziemi pistacjowej”, w towarzystwie kawy lub herbaty. To zabieg, który ma przedłużyć wieczór i podkreślić jego kameralny, elegancki charakter.
Wieczór nie jest kierowany wyłącznie do pań – zaproszenie obejmuje wszystkich miłośników dobrze skomponowanej piosenki i dopracowanej scenicznej estetyki.
Wrażenia i praktyczne uwagi mieszkańca miejskiej przestrzeni: chodząc na takie koncerty warto pamiętać o nieformalnej elegancji – sala pałacowa i deser tworzą oprawę, która premiuje chwilę zatrzymania. Dla tych, którzy cenią atmosferę i komfort, warto rozważyć wcześniejsze przybycie, by spokojnie zająć miejsca i docenić akustykę. Dla kogoś, kto szuka wieczoru z humorem i subtelną refleksją, taki program będzie dobrym wyborem.
na podstawie: UM Tarnowskie Góry.
Ostatnie Artykuły

17-latka wbiegła na pasy, kierowcy przejechali obok leżącej dziewczyny

Smok z zakrętek i płyt CD. Rodzinne warsztaty eko-twórcze w Miasteczku Śląskim

Rolnicy z Miasteczka Śląskiego sprawdzają skrzynki. List od GUS zmienia oblicze polskiego rolnictwa

Scania z naczepą nie zmieściła się na kaletańskim zakręcie

Motocyklista z Bytomia zderzył się z Audi w Kaletach. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Złap za druty i wpleć się w historię - Tarnowskie Góry dziergają na 500-lecie miasta

Świerklaniecka nauczycielka splata słowa w wiersze - premiera w Tarnowskich Górach

51-latek zasłabł za kierownicą. Renault wbiło się w drzewo, trzy osoby w szpitalu

Złap dźwięk miasta - pierwszy spacer historyczno-dźwiękowy rusza spod TCK

W Świerklańcu zabawa spotka się z rozmową o pieczy zastępczej

Pewność siebie w czasie zmian. W Miasteczku Śląskim kończy się cykl spotkań

W Chemiku nagrodzono młodych chemików i ekologów z całego powiatu

W Miasteczku Śląskim rusza nawodnienie boiska przy Sportowej

Realistyczne scenki na ulicach Tarnowskich Gór. Ratownicy w akcji
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Usług Społecznych w Radzionkowie - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc rodzinie
- Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach - msze, kancelaria, sakramenty
- Muzeum w Tarnowskich Górach - godziny, bilety, wystawy i dojazd
- Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim - kontakt, imprezy cykliczne i stała oferta
- Parafia św. Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach - kontakt, msze, sakramenty
- Poznajmy sekrety Dzwonnicy Gwarków w Tarnowskich Górach
