Fałszował umowy telewizyjne - ponad 100 zarzutów i 110 tys. strat

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach przedstawili ponad sto zarzutów mężczyźnie podejrzanemu o zawieranie fikcyjnych umów na dostawę usług telewizyjnych i przywłaszczenie sprzętu. Proceder miał miejsce między marcem a październikiem 2014 roku, a straty oszacowano na ponad 110 tysięcy złotych. Akt oskarżenia skierował Prokurator Rejonowy w Tarnowskich Górach.
Śledztwo dotyczyło działań podejrzanego w 2014 roku, gdy występował jako przedstawiciel dystrybutora jednej z platform telewizyjnych. Według ustaleń policji zawarł wtedy ponad sto umów, które okazały się fikcyjne.
Z zebranych materiałów dowodowych wynika, że mężczyzna podrabiał podpisy na umowach i przedstawiał je jako autentyczne. Przeznaczony do sprzedaży sprzęt telewizyjny nie trafił do klientów - część z niego została wyrzucona, a część rozdana znajomym.
Policjanci pracowali nad sprawą przez kilka lat. W styczniu tego roku prokuratura postawiła podejrzanemu zarzuty obejmujące przywłaszczenia cudzej rzeczy oraz używania jako autentyczne podrobionych dokumentów. Straty wyliczono na ponad 110 tysięcy złotych.
Sprawę skierowano do sądu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego sąd może mu wymierzyć karę nawet do 5 lat więzienia.
na podstawie: KPP w Tarnowskich Górach.
Ostatnie Artykuły

Dziewięćdziesiąt lat i wciąż chęć nauki. W Bibieli świętowano jubileusz

W Reptach Śląskich wyrośnie wakacyjne podwórko pełne ruchu i animacji

Pochód otworzy święto miasta. Na scenie Kalaga, Gołecki i Mezo

Powiat tarnogórski wrócił ze statuetką i miejscem w czołówce kraju

Trudny mieszkaniec czy cierpiący człowiek. W DPS padły ważne pytania

Artykuł sponsorowany, który nie wygląda jak reklama - dlaczego właśnie takie treści działają najlepiej

LEGO WYZWANIE w Tarnowskich Górach - niedzielny slot zniknął z systemu

LEGO, historia i rodzinny czas - Tarnowskie Góry budują jubileusz z klocków

Letni wieczór z makramą w Opatowicach - TCK zaprasza na wianki z kwiatem

Segregacja odpadów w Tarnowskich Górach. Co trafia do worków, a co do punktu zbiórki

Starostwo w Tarnowskich Górach pyta o ocenę obsługi. Ankieta ma wyłapać zgrzyty

Rondo Ranoszka z utrudnieniami. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami

Tarnowskie Góry chcą odzyskać teren po dawnych zakładach chemicznych

Po wymianie pieca został krótki termin. CEEB trzeba zaktualizować
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Strzybnicy - msze, kancelaria, sakramenty
- Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach - kontakt, filie, godziny otwarcia i katalog online
- Urząd Gminy Świerklaniec - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Grupa Badawcza Technik Wybuchowych w Krupskim Młynie - kontakt, oferta i usługi badawcze
- Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, badania włośni, ubój własny
