Nietrzeźwy kierowca motoroweru zatrzymany w Nowym Chechle po zgłoszeniu

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę jadącego motorowerem, u którego badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Interwencja rozpoczęła się po zgłoszeniu osoby postronnej i zakończyła na ulicy Skowronków.
- Interwencja po zgłoszeniu w Nowym Chechle
- Dalsze czynności i konsekwencje prawne
Interwencja po zgłoszeniu w Nowym Chechle
Do dyżurnego komendy wpłynęło zgłoszenie o osobie, która miała odjechać z terenu sklepu przy ulicy Lasowickiej w Nowym Chechle. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Patrol nie zastał opisywanej osoby przy sklepie. Po krótkich poszukiwaniach mundurowi odnaleźli kierującego na ulicy Skowronków.
Kontrola wykazała, że mężczyzna prowadził junaka pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Osobę zatrzymano do wyjaśnienia.
Dalsze czynności i konsekwencje prawne
Sprawa trafi do sądu. Grozić mu może kara do 3 lat więzienia. Policja podkreśla, że zgłoszenie od osoby postronnej umożliwiło szybką interwencję. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach przypomina o kampanii Widzisz – reaguj! i apeluje o zgłaszanie podejrzeń dotyczących nietrzeźwych kierowców.
na podstawie: KPP w Tarnowskich Górach.
Ostatnie Artykuły

Kotyliony z sercem przed 3 maja. W Tarnowskich Górach świętowanie zaczęło się od gestu

Tour de TG wraca po raz trzeci. Liczą się kilometry i wytrwałość

Samorządy rzadko po niego sięgają. Nowy poradnik ma to zmienić

Dlaczego ludzie zbierają pamiątki ze szkolnych lat?

Młodzi zmierzą się z historią Tarnowskich Gór. W grze są nagrody

Młodzi postawili na Tarnowskie Góry. Jury wyłoniło trzy najlepsze kampanie

Po służbie oddał ponad 22 litry krwi. Tarnogórski policjant z medalem

W Rybnej świętowali 25 lat. Wszystko zaczęło się od klasowego spotkania

Wojsko i saperzy przyjadą do Miasteczka Śląskiego. Piknik będzie darmowy

Budżet partycypacyjny wchodzi w decydującą fazę. Dziewięć projektów trafi do głosowania

Tarnogórski starosta wśród samorządowców uczących się działania w kryzysie

Chodnik na Dworcowej coraz bliżej. Powiat i gmina domykają stary problem

Chodnik przy Dworcowej coraz bliżej. Samorządy dzielą rachunek

