Srebrne Fale 2025 w Tarnowskich Górach szansą na awans do ME Juniorów

Już w czerwcu Tarnowskie Góry zamienią się w arenę zmagań pływackich na otwartym akwenie! Srebrne Fale 2025” to wyjątkowa okazja, by poczuć ducha sportowej rywalizacji i spróbować swoich sił na Zalewie Nakło-Chechło. Nie zabraknie emocji zarówno dla młodych talentów, jak i amatorów szukających wodnej przygody.
- Tarnowskie Góry zapraszają na wielkie święto pływania nad Zalewem Nakło-Chechło
- Wyjątkowa szansa dla młodych pływaków i amatorów sportu w regionie
- Jak zgłosić się do udziału i co warto wiedzieć przed startem
Tarnowskie Góry zapraszają na wielkie święto pływania nad Zalewem Nakło-Chechło
W sobotę 7 czerwca 2025 roku na terenie Zalewu Nakło-Chechło odbędzie się druga edycja festiwalu pływania na wodach otwartych pod nazwą Srebrne Fale”. To wydarzenie, które łączy profesjonalistów z pasjonatami pływania, oferując różnorodne dystanse dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania uczestników. Dla najmłodszych przygotowano specjalne wyścigi na krótszych trasach, a starsi zawodnicy będą mogli zmierzyć się nawet na dystansie 10 kilometrów.
Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo nad uczestnikami czuwać będą ratownicy WOPR Tarnowskie Góry oraz medyczny zespół BIMED. Trasa zostanie wyznaczona przez dmuchane boje, a pomiar czasu będzie realizowany automatycznie, co gwarantuje rzetelność wyników.
Wyjątkowa szansa dla młodych pływaków i amatorów sportu w regionie
Srebrne Fale” to nie tylko zawody, ale także możliwość zdobycia kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów w portugalskim Setubal, które odbędą się w czerwcu 2025 roku. Rywalizacja odbywa się w ramach Grand Prix Pucharu Polski, a udział mogą brać zawodnicy z licencjami Polskiego Związku Pływackiego. Dla osób stawiających pierwsze kroki przygotowano blok amatorski Wypłyń na otwarte wody”, gdzie dzieci od 8 do 13 lat popłyną na dystansach 250 i 500 metrów, a starsi zawodnicy mają do wyboru trasy od 1 km wzwyż.
Nowością tegorocznej edycji jest srebrna sztafeta 3×500 m, która podzielona jest na dwie kategorie wiekowe: dla dzieci do 13 lat oraz dla uczestników powyżej 14 lat. Ta forma rywalizacji to doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy na wodzie.
Festiwal pływania na wodach otwartych Srebrne Fale to nie tylko wyjątkowa okazja do tego aby uczestniczyć w aktywności fizycznej w czasie wolnym ale przede wszystkim święto pływania w naszym mieście. mówi Tomasz Pąchalski, organizator wydarzenia. Wydarzenie na tyle wartościowe i ciekawe, że każdy z uczestników na pewno nie pożałuje swojego udziału dodaje.
Jak zgłosić się do udziału i co warto wiedzieć przed startem
Zgłoszenia przyjmowane są do 4 czerwca 2025 roku. Chętni mogą rejestrować się poprzez formularze dostępne na platformie zmierzymyczas.pl. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 8:00 w miasteczku zawodów nad Zalewem Nakło-Chechło. Każdy uczestnik przed startem musi podpisać oświadczenie o stanie zdrowia oraz odebrać numer startowy.
Dla najlepszych przewidziano medale, dyplomy oraz puchary w poszczególnych kategoriach wiekowych zarówno indywidualnie, jak i drużynowo w sztafetach. Temperatura wody wyniesie około 22°C i została potwierdzona jako bezpieczna przez sanepid.
Burmistrz Arkadiusz Czech zachęca mieszkańców i gości:
Płyńcie po morzach i oceanach, ale warto zacząć od naszego regionu i Zalewu Nakło-Chechło zaprasza na Srebrne Fale.
Tarnowskie Góry wraz ze Świerklańcem serdecznie zapraszają wszystkich zarówno zawodników, jak i kibiców do wspólnego celebrowania sportowej pasji i aktywności nad wodą!
Opierając się na: UM Tarnowskie Góry
Ostatnie Artykuły

Młodzi z Polski i Ukrainy zatańczyli razem w Kaletach. Finał pełen emocji

Podziękowania trafiły do komendanta. Mieszkaniec wskazał konkretnego policjanta

Uciekał przed policją na A1 - strzały zatrzymały 40-latka

Bransoletka za 100 tysięcy zniknęła przy kontroli - policja odzyskała ją wczoraj

Matura w powiecie tarnogórskim. Licea z wyraźnie lepszym wynikiem niż szkoły techniczne

Darmowe sadzonki wracają do Tarnowskich Gór. W sobotę startuje akcja dla mieszkańców

Tarnogórskie szkoły przyciągają tłumy. Rekrutacja wchodzi w decydującą fazę

Rondo im. Ranoszka wraca do ruchu. Zostały ostatnie roboty i ważne zastrzeżenie

Auto po kilku latach użytkowania – kiedy warto zdecydować się na korektę lakieru i zabezpieczenie?

Kradzież hulajnogi w Tarnowskich Górach skończyła się dwoma zarzutami

Bibiela szykuje rodzinne święto. Pszczoły będą w centrum uwagi

Retro ekran wraca do dzielnic Tarnowskich Gór i znów gra za darmo

Warzywne skrzaty, piana i teatr - rodzinne lato w TCK

Tarnogórski spacer do miejsca, którego zwykle się nie ogląda
Przydatne dane teleadresowe
- Placówka Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach - kontakt, godziny i zasięg działania
- Tarnogórskie Centrum Kultury - kontakt, bilety, zajęcia i dojazd
- Przychodnia w Tworogu - kontakt, rejestracja, poradnie
- Zamek w Tarnowicach Starych - perła blisko Tarnowskich Gór
- Komenda Powiatowa PSP w Tarnowskich Górach - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górych - kontakt, godziny, świadczenia
