Policjanci z Radzionkowa uratowali życie kobiecie dzięki szybkiej akcji

Niezwykła interwencja policjantów z Radzionkowa uratowała życie 76-letniej kobiety. Szybkie działania i współpraca z ratownikami medycznymi okazały się kluczowe w dramatycznej sytuacji, która rozegrała się w jednym z domów przy ulicy Sienkiewicza.
- Radzionków i ulica Sienkiewicza miejscem bohaterskiej akcji ratunkowej
- Wspólna praca służb ratunkowych przyniosła oczekiwany efekt
Radzionków i ulica Sienkiewicza miejscem bohaterskiej akcji ratunkowej
W niedzielę po godzinie 22:00 dyżurny komisariatu w Radzionkowie otrzymał pilne zgłoszenie o zagrożeniu życia mieszkanki jednego z domów przy ulicy Sienkiewicza. Na miejscu funkcjonariusze zastali rodzinę kobiety, która wskazała na 76-latkę leżącą w łazience bez oznak życia.
Aspirant Jakub Szczepaniak oraz aspirant Krzysztof Szymański natychmiast ocenili stan poszkodowanej i stwierdzili brak oddechu. Nie tracąc ani chwili, rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, co pozwoliło utrzymać pacjentkę przy życiu do czasu przyjazdu zespołu ratowników medycznych ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Radzionkowie.
Wspólna praca służb ratunkowych przyniosła oczekiwany efekt
Po około dziesięciu minutach intensywnych działań ratunkowych prowadzonych przez policjantów i ratowników medycznych, kobieta odzyskała funkcje życiowe. Mimo poważnego stanu zdrowia, dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się ustabilizować jej stan i przetransportować do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.
Cała akcja pokazuje, jak ważna jest gotowość i profesjonalizm lokalnych służb. Pomagamy i chronimy” to motto, które doskonale oddaje zaangażowanie policjantów w ochronę życia mieszkańców Radzionkowa.
Źródło: Policja Tarnowskie Góry
Ostatnie Artykuły

Na kilku ulicach ruszyły naprawy. Kierowcy muszą uważać przy szkole

W Tarnowskich Górach podczas prac ziemnych znaleziono wojenny pocisk

Sekundy od tragedii przed komendą - rowerzystka wjechała w skodę

Majówkowa impreza w Tworogu przerodziła się w brutalny rozbój

Zgubiona karta i szybkie zakupy - policjanci zakończyli sprawę tego samego dnia

Rozmowa o zdrowiu i otyłości. W Miasteczku Śląskim będzie spotkanie z lekarką

Chodniki do przebudowy. W Miasteczku Śląskim rusza projekt dla Dworcowej i Metalowej

W Tarnowskich Górach rusza kurs dla przyszłych przewodników miejskich

Wiózł 8-letniego syna i miał ponad 2,5 promila. Zatrzymała go drogówka

Polski Związek Łowiecki zacieśnia współpracę z Czechami i Słowacją. Wspólna walka z ASF i nowe działania dla ochrony przyrody

Przy Drozdka ruszyła rozbiórka starego mostu. Nowa przeprawa jest coraz bliżej

Powiaty chcą wejść na obronną listę. Stawką są ważne drogi i pieniądze

Nocna kontrola w Tarnowskich Górach - w plecaku miał ponad 200 porcji marihuany

