Nauczycielki z Tarnowskich Gór uratowały dzieci podczas wycieczki

Heroiczne zachowanie nauczycielek uratowało dzieci podczas wycieczki do Krakowa, gdy kierowca autokaru nagle stracił przytomność. Szybka reakcja opiekunek zapobiegła tragedii, za co zostały one uhonorowane przez władze miasta.
- Podczas powrotu z Krakowa kierowca autokaru stracił przytomność.
- Nauczycielki przejęły kontrolę nad pojazdem i zatrzymały go bezpiecznie.
- Uczniowie zachowali spokój i współpracowali z opiekunkami.
- Nauczycielki otrzymały podziękowania i nagrody od władz miasta.
Podczas powrotu z wycieczki do Krakowa doszło do niespodziewanej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie. Kierowca autokaru, którym podróżowała grupa 32 uczniów, nagle stracił przytomność. Na szczęście, dzięki błyskawicznej reakcji nauczycielek, sytuacja została opanowana.
Jedna z opiekunek zauważyła, że autobus zaczyna zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Bez wahania chwyciła kierownicę, podczas gdy dwie inne nauczycielki odciągnęły nieprzytomnego kierowcę i zatrzymały pojazd. Dzięki ich szybkiej interwencji, nikt z pasażerów nie ucierpiał.
Oprócz tego, że chyba mieliśmy Anioła Stróża Panią Danusię powiedziała Bożena Kalinowska, jedna z bohaterek, dziękując uczniom za dojrzałość i brak paniki. To był czas, w którym nasza młodzież zachowała się wzorowo. Reagowali na każde słowo, polecenie, zachowali pełną dyscyplinę dodała Kalinowska.
Kierowca autokaru został przebadany na miejscu przez ratowników medycznych. Na szczęście, jego stan nie wymagał transportu do szpitala.
W czasie uroczystego apelu, Burmistrz Miasta Arkadiusz Czech oraz wiceburmistrz Jolanta Tuszyńska wręczyli nauczycielkom specjalne podziękowania oraz nagrody pieniężne. Bohaterki to Danuta Wowro, Bożena Kalinowska oraz Anna Biedal-Tarska.
Dojrzałość nauczycielek jako ludzi, ale i dojrzałość jako wychowawców młodzieży, to świetny przykład dla młodego pokolenia, jak należy zachowywać się w sytuacjach trudnych powiedział burmistrz Arkadiusz Czech. To była prawdziwa lekcja życia.
Danuta Wowro, jedna z bohaterek, zapowiedziała, że przed każdą kolejną wycieczką będzie dokładnie sprawdzać, który guzik otwiera drzwi i gdzie włącza się światła awaryjne w autokarze. To ważna lekcja dla wszystkich opiekunów: w sytuacjach kryzysowych każda sekunda ma znaczenie.
Opierając się na: Urząd Miejski
Ostatnie Artykuły

W Świerklańcu zabawa spotka się z rozmową o pieczy zastępczej

Pewność siebie w czasie zmian. W Miasteczku Śląskim kończy się cykl spotkań

W Chemiku nagrodzono młodych chemików i ekologów z całego powiatu

W Miasteczku Śląskim rusza nawodnienie boiska przy Sportowej

Realistyczne scenki na ulicach Tarnowskich Gór. Ratownicy w akcji

W Miasteczku Śląskim podziękowali ludziom kultury za codzienną pracę

W Żyglinie oddadzą hołd Bramowskim. Ich groby otrzymają znak pamięci

Nocna kontrola w Tarnowskich Górach - jeden pijany i na zakazie, drugi bez uprawnień

Srebrne Fale wracają nad Chechło. Pływacki festiwal z jubileuszem w tle

Upał i woda - jeden błąd może skończyć się tragedią

Skrzyżowanie w Reptach pod lupą po zdarzeniu z dzieckiem na rowerze

Tarnogórski samorząd dziękuje pracownikom i składa im życzenia

36 lat samorządu w Tarnowskich Górach. Burmistrz mówi o pracy i granicach samorządności

Mieszkańcy powiatu zdecydują o projektach. Rusza głosowanie na budżet partycypacyjny
Przydatne dane teleadresowe
- Filia Biblioteki w Ziętku - kontakt, dostępność i zasady korzystania
- Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu - kontakt, filie, godziny i usługi
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Ożarowicach - kontakt, awarie, e-BOK
- Śladami Gwarków Tarnowskich Gór, czyli gdzie znajdziesz ich rzeźby
- Filia nr 4 Bobrowniki Śląskie - godziny, karta, wypożyczanie i katalog online
- Ile osób mieszka w Tarnowskich Górach w 2024?
