Nauczycielki z Tarnowskich Gór uratowały dzieci podczas wycieczki
Heroiczne zachowanie nauczycielek uratowało dzieci podczas wycieczki do Krakowa, gdy kierowca autokaru nagle stracił przytomność. Szybka reakcja opiekunek zapobiegła tragedii, za co zostały one uhonorowane przez władze miasta.
  1. Podczas powrotu z Krakowa kierowca autokaru stracił przytomność.
  2. Nauczycielki przejęły kontrolę nad pojazdem i zatrzymały go bezpiecznie.
  3. Uczniowie zachowali spokój i współpracowali z opiekunkami.
  4. Nauczycielki otrzymały podziękowania i nagrody od władz miasta.

Podczas powrotu z wycieczki do Krakowa doszło do niespodziewanej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie. Kierowca autokaru, którym podróżowała grupa 32 uczniów, nagle stracił przytomność. Na szczęście, dzięki błyskawicznej reakcji nauczycielek, sytuacja została opanowana.

Jedna z opiekunek zauważyła, że autobus zaczyna zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Bez wahania chwyciła kierownicę, podczas gdy dwie inne nauczycielki odciągnęły nieprzytomnego kierowcę i zatrzymały pojazd. Dzięki ich szybkiej interwencji, nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Oprócz tego, że chyba mieliśmy Anioła Stróża – Panią Danusię – powiedziała Bożena Kalinowska, jedna z bohaterek, dziękując uczniom za dojrzałość i brak paniki. – To był czas, w którym nasza młodzież zachowała się wzorowo. Reagowali na każde słowo, polecenie, zachowali pełną dyscyplinę – dodała Kalinowska.

Kierowca autokaru został przebadany na miejscu przez ratowników medycznych. Na szczęście, jego stan nie wymagał transportu do szpitala.

W czasie uroczystego apelu, Burmistrz Miasta Arkadiusz Czech oraz wiceburmistrz Jolanta Tuszyńska wręczyli nauczycielkom specjalne podziękowania oraz nagrody pieniężne. Bohaterki to Danuta Wowro, Bożena Kalinowska oraz Anna Biedal-Tarska.

Dojrzałość nauczycielek jako ludzi, ale i dojrzałość jako wychowawców młodzieży, to świetny przykład dla młodego pokolenia, jak należy zachowywać się w sytuacjach trudnych – powiedział burmistrz Arkadiusz Czech. – To była prawdziwa lekcja życia.

Danuta Wowro, jedna z bohaterek, zapowiedziała, że przed każdą kolejną wycieczką będzie dokładnie sprawdzać, który guzik otwiera drzwi i gdzie włącza się światła awaryjne w autokarze. To ważna lekcja dla wszystkich opiekunów: w sytuacjach kryzysowych każda sekunda ma znaczenie.


Opierając się na: Urząd Miejski