Konkurs papieski w Tarnowskich Górach: piętnasta edycja zakończona!

Już po raz piętnasty odbył się konkurs papieski, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Wydarzenie to przyciąga młodych artystów i uzdolnione dzieci, które z dumą prezentują swoje talenty w różnych kategoriach.
- Konkurs papieski odbył się po raz piętnasty.
- Uczestnicy rywalizowali w kategoriach wokalnych, plastycznych, recytatorskich, multimedialnych i wiedzy.
- Wyróżnieni zostali zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych.
- Burmistrz Arkadiusz Czech podziękował uczestnikom i ich rodzicom za zaangażowanie.
W tym roku konkurs odbył się pod hasłem Każdy ma miejsce, gdzie wszystko się zaczęło”, co nawiązywało do małej ojczyzny Papieża-Polaka oraz małych ojczyzn uczestników. Jak co roku, wydarzenie zgromadziło licznych młodych artystów, którzy rywalizowali w różnych kategoriach artystycznych.
Biskup Sławomir Oder, wręczając nagrody, podkreślił znaczenie świętych w naszym życiu: Dla mnie to jest nowa sprawa, dla Was tradycja. Wiele wdzięcznych myśli rodziło się w moim sercu, kiedy Was słuchałem i oglądałem, bo mówiliście o świętych w naszym życiu. Oni są bardzo ważni” mówił biskup, wskazując na głębokie przesłanie konkursu.
Burmistrz Arkadiusz Czech wspomniał o genezie konkursu, wyjaśniając, że po śmierci Jana Pawła II tarnogórscy radni postanowili uczcić pamięć Papieża nie pomnikiem ze spiżu, ale żywym pomnikiem w postaci tego konkursu. Od początku był z nami nieżyjący już biskup Kusz. Dziś duchem jest z nami na pewno i mruga do nas okiem z góry” dodał burmistrz w żartobliwym tonie.
Wśród licznych nagrodzonych znalazła się Daria Gałka ze Szkoły Podstawowej nr 9, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii solowej oraz trzecie miejsce w duecie z Lilą Olejniczak. Trzęsłam się nieco, choć w solówce było znacznie lepiej niż w duecie” zdradziła Daria, na co Lila odpowiedziała: U mnie odwrotnie, w duecie śpiewało mi się lepiej.”
Oto niektóre z wyników konkursu:
Kategoria plastyczna
- III miejsce: Estera Świerc z Przedszkola nr 4
- II miejsce: Oliwier Nawrocki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
- I miejsce: Barbara Kalemba z Przedszkola nr 9
Kategoria muzyczna duety
- III miejsce: Aleksander Nierychło i Paulina Sosinka z Przedszkola nr 23
- II miejsce: Zofia Lisy i Lila Wojtyczok z Przedszkola nr 1
- I miejsce: Łucja Waligóra i Marta Wdowiak z Przedszkola nr 24
Kategoria muzyczna solo
II miejsce: Zuzanna Bujakiewicz z Przedszkola nr 2
I miejsce: Zofia Hojka z Przedszkola nr 12
III miejsce: Julia Zosgórnik ze Szkoły Podstawowej nr 13
II miejsce: Milena Przybycin z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
I miejsce: Alicja Bursig z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
III miejsce: Daria Gałka i Liliana Olejniczak ze Szkoły Podstawowej nr 9
II miejsce: Julia Joszko i Aleksandra Wilk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
I miejsce: Hanna Pańpuch i Wiktoria Szubińska ze Szkoły Podstawowej nr 13
III miejsce: Zuzanna Baj ze Szkoły Podstawowej nr 8
II miejsce: Chiara Campinoti ze Szkoły Podstawowej nr 3
I miejsce: Liliana Olejniczak ze Szkoły Podstawowej nr 9
III miejsce: Antonina Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 13
II miejsce: Oliwia Krzysiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
I miejsce: Laura Bursig z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
Kategoria recytacja
- III miejsce: Lena Skłym ze Szkoły Podstawowej nr 5
- II miejsce: Jan Swoboda ze Szkoły Podstawowej nr 9
- I miejsce: Emilia Zawielak ze Szkoły Podstawowej nr 11
Kategoria multimedialna prezentacja
III miejsce: Milena Jaruszowiec, Natalia Nawrocka i Maria Świerczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
II miejsce: Wiktoria Ferdin, Magdalena Sowa i Maja Skrzypiciel ze Szkoły Podstawowej nr 8
I miejsce: Anna Kazimierczyk ze Szkoły Podstawowej nr 9
II miejsce: Witold Wilk, Filip Szołtysik i Tadeusz Kajdas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
I miejsce: Maria Rekus, Kamila Szlufik i Miriam Ścierska ze Szkoły Podstawowej nr 15
III miejsce: Antonina Skotnicka, Jakub Duda i Wojciech Zdunek ze Szkoły Podstawowej nr 8
II miejsce: Franciszek Burczyk, Adam Machnik i Wiktoria Patoń ze Szkoły Podstawowej nr 10
I miejsce: Danylo Kharko, Franciszek Tarnogórski i Magdalena Żak ze Szkoły Podstawowej nr 9
Gratulacje dla wszystkich laureatów i uczestników! To dzięki Wam ten konkurs żyje i rozwija się z każdym rokiem, przynosząc radość i dumę zarówno Wam, jak i Waszym bliskim.
Źródło: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach
Ostatnie Artykuły

Jedno najechanie, cztery auta i hospitalizacja na Zagórskiej

Sekundy nad wodą wystarczyły - 16-latek nie wrócił na brzeg

Między Brynkiem a Połomią doszło do tragedii - zginęły dwie osoby

Nowy ambulans wzmacnia transport pacjentów w Tarnowskich Górach

Dwa zbiorniki retencyjne dostały zielone światło w Jędrysku

Rowerowy Maj przebił granicę 90 tysięcy przejazdów w Tarnowskich Górach

Rondo Ranoszka pod naprawę. Autobusy w Tarnowskich Górach pojadą objazdami

W Miasteczku Śląskim szykuje się rozmowa o inwestycjach i przyszłości

W Tarnowskich Górach rozdano złote trofea. UTW zamknął rok z rozmachem

Śniadania na Polanie wracają. W Parku Miejskim znów będzie piknik

Biegowa nowość na stadionie Gwarka. Spartakiada Dzielnic nabiera tempa

Część ronda Ranoszka będzie zamknięta. Ruch przejmie lewa strona jezdni

Ruszyło głosowanie na Tarnogórzanina pięćsetlecia

Miss Śląska 2026 w starostwie. Julia Flach szykuje się do krajowego finału
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu - kontakt, godziny, cennik
- Urząd Gminy Zbrosławice - kontakt, wydziały, adres i telefony
- Urząd Miejski w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Przewodnik po Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Krzysztofa Responda w Tarnowskich Górach - oferta, zapisy, kontakt
