Tarnogórski policjant w zwycięskiej drużynie Mistrzostw Polski Policji w koszykówce
Drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach obroniła tytuł mistrzowski w VI Mistrzostwach Polski Policji w Koszykówce, które odbyły się w Sianowie. W składzie zwycięskiej drużyny znalazł się również policjant z Tarnowskich Gór.
  1. VI Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce odbyły się 13-14 maja 2024 roku w Sianowie.
  2. Drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach obroniła tytuł mistrzowski.
  3. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został st. sierż. Adam Anduła z KMP w Chorzowie.
  4. W skład drużyny mistrzowskiej wchodził mł. asp. Wojciech Kampa z Tarnowskich Gór.

VI Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji miały miejsce w dniach 13-14 maja 2024 roku w Sianowie. W zawodach wzięło udział 12 drużyn z całej Polski, w tym reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy obronili ubiegłoroczny tytuł mistrzowski.

Policjanci z różnych jednostek, w tym z Akademii Policji w Szczytnie oraz komend miejskich w Koszalinie, Koszalinie, i innych województw, rywalizowali o prestiżowy Puchar Komendanta Głównego Policji. Drużyna z Katowic, w której skład wchodzili m.in. funkcjonariusze z KMP w Bielsku-Białej, KPP w Cieszynie, KMP w Chorzowie, KPP w Tarnowskich Górach, KMP w Sosnowcu oraz KPP w Wodzisławiu Śląskim, okazała się bezkonkurencyjna.

W składzie zwycięskiej drużyny znalazł się także tarnogórski policjant, mł. asp. Wojciech Kampa. Jego zaangażowanie i umiejętności przyczyniły się do sukcesu drużyny. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został st. sierż. Adam Anduła z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, a królem strzelców został policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Całe podium ukształtowało się następująco: pierwsze miejsce zajęła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, drugie miejsce przypadło Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a trzecie miejsce zdobyła Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Zawody zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Szczytnie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Komendą Miejską Policji w Koszalinie. Nagrody zwycięzcom wręczali I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie, podinspektor Marcin Pilarczyk oraz przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego, Marian Boguszyński. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji, inspektor Marek Boroń.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszemu policjantowi, za obronę tytułu mistrzowskiego!

Na podstawie: KPP w Tarnowskich Górach