Wypadek na hulajnogach w Tarnowskich Górach. Policja apeluje o ostrożność
Wczorajsze popołudnie przyniosło niecodzienne wydarzenie na drogach naszego miasta. Dwie młode osoby na hulajnogach zderzyły się ze sobą, co skutkowało interwencją służb ratunkowych i hospitalizacją jednego z uczestników. To przypomnienie dla nas wszystkich o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
  • Wypadek miał miejsce o godzinie 15.00 na ulicy Podmiejskiej.
  • Uczestnikami zdarzenia byli dwaj chłopcy w wieku 10 i 14 lat.
  • 14-latek poruszał się hulajnogą elektryczną, 10-latek natomiast hulajnogą napędzaną siłą mięśni.
  • 10-letni uczestnik zdarzenia, poruszający się niewłaściwą stroną jezdni, został przetransportowany do szpitala.

Na naszych drogach rozgrywa się wiele scen, które mogą zakończyć się dramatem. Wczorajsze zdarzenie jest przestrogą przed lekkomyślnością. Kiedy drogi stają się areną nieprzewidywalnych sytuacji, każdy z nas musi pamiętać o roli, jaką odgrywa na nich – nie tylko jako kierowca, ale także jako pieszy czy użytkownik innych środków transportu.

Opisane zdarzenie to przypomnienie, że drogi nie wybaczają błędów. Nawet tak pozornie niewinna aktywność jak jazda na hulajnodze wymaga od nas pełnej uwagi i przestrzegania przepisów. Warto pamiętać, że nasze drogi są wspólnym dobrem i tylko wzajemny szacunek oraz odpowiedzialność mogą zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Przygoda na hulajnodze, która dla jednego z młodych mieszkańców zakończyła się wizytą w szpitalu, jest przypomnieniem o konieczności stałej edukacji najmłodszych użytkowników dróg. Rodzice i opiekunowie powinni nieustannie przypominać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także o potencjalnych niebezpieczeństwach. Wszyscy musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od nas samych.


Na podst. KPP w Tarnowskich Górach