Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach: „Lutosławski na Ślōnsku” w Cekuś
Zakorzenione w tradycji, a zarazem frapujące nowością – „Lutosławski na Ślōnsku” to wydarzenie, które przeniesie Cię w czasie i przestrzeni, bezpośrednio do serca kultury śląskiej. Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji, aby razem z rodziną i przyjaciółmi odkryć muzyczne i teatralne oblicze Śląska, widziane oczami znanego kompozytora.
  • Wyjątkowe wydarzenie familijne w Centrum Kultury Śląskiej.
  • Datowane na 25 lutego, godzina 17:15 – zapisz tę datę!
  • Witold Lutosławski i jego niezwykła podróż na Śląsk.
  • Spektakl pełen muzyki i fascynujących historii.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości miasta do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest „Lutosławski na Ślōnsku”. Odbędzie się ono w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, a jego termin wyznaczono na 25 lutego, o godzinie 17:15. Przedstawienie to jest prawdziwą muzyczno-teatralną podróżą w czasie, która zapewni niezapomniane wrażenia zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Spektakl opowiada alternatywną historię przyjazdu Witolda Lutosławskiego na Śląsk. Legendarny kompozytor, w poszukiwaniu nowych inspiracji, postanawia odwiedzić region i zanurzyć się w jego kulturowym dziedzictwie. Jak sam wyraża w spektaklu: Ach, pani Gizelo, znudziła mi się ta Warszawska Jesień, chciałem zobaczyć jak liście „rdzewieją” na Śląsku… Ta fascynacja życiem mieszkańców oraz lokalną muzyką staje się dla Lutosławskiego źródłem inspiracji do tworzenia melodii ludowych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, by przyłączyli się do tej niezwykłej podróży po śląskiej kulturze i tradycji. Wydarzenie to nie tylko okazja do spędzenia czasu z bliskimi w artystycznej atmosferze, ale również szansa, by poznać i doświadczyć bogactwa kulturowego naszego regionu. Niech to będzie czas, w którym muzyka i teatr łączą pokolenia, tworząc wspólne, piękne wspomnienia.

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, organizator tej kulturowej uczty, już teraz serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych. Nie pozwól, aby ta niezwykła opowieść odkrywająca piękno śląskiej kultury przez pryzmat twórczości Witolda Lutosławskiego, minęła Cię bez echa.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach