Dzisiaj odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tarnogórscy mundurowi oprócz zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie imprez, aktywnie włączyli się w wydarzenie, gdzie na terenie całego powiatu opowiadali o swojej służbie oraz prezentowali sprzęt, jakim dysponują. Nie zabrakło pokazu radiowozów oraz zabaw i konkursów związanych z niebieskim mundurem i bezpiecznym zimowym wypoczynkiem.

Obchody 32. finału WOŚP mundurowi zaczęli od udziału w wydarzeniu na terenie Zalewu Nakło – Chechło, gdzie zorganizowany został „Bieg w samych gaciach” dookoła zalewu. Policjanci z Radzionkowa, wspólnie z przedstawicielami Gminy Świerklaniec przeprowadzili akcję profilaktyczną, związaną z bezpiecznym zimowym wypoczynkiem. Oprócz tego mundurowi rozmawiali z osobami planującymi swoją przyszłość w niebieskim mundurze.

Kilka godzin później, już na terenie tarnogórskiego rynku, mundurowi w ramach swojego punktu profilaktyczno-informacyjnego aktywnie włączyli się w finał WOŚP. Do dyspozycji wszystkich osób był policyjny radiowóz, a także policjanci, którzy przeprowadzili szereg konkursów, w których zachęcali uczestników do wstąpienia w nasze szeregi. Dla najaktywniejszych przygotowane zostały specjalne niespodzianki oraz gadżety profilaktyczne. Nie zabrakło również naszego jedynego czworonożnego funkcjonariusza, psa do wyszukiwania zapachów narkotyków. Hera wspólnie ze swoim przewodnikiem zaprezentowała swoje umiejętności oraz było niezwykłą atrakcją dla najmłodszych uczestników wydarzenia. 

W tym samym czasie, na terenie Kalet odbywał się bieg uliczny „Policz się z cukrzycą”, gdzie policjanci wspólnie ze strażakami ochotnikami, dbali o bezpieczeństwo biegaczy oraz wszystkich kibiców. Gdy bieg dobiegł końca, mundurowi zjawili się na terenie Małego Rynku, gdzie zaprezentowali swój radiowóz oraz odpowiadali na wszelkie pytania związane ze służbą w Policji. Byli to st. sierż. Amadeusz Labisz i st. sierż. Patryk Huras - jedyni śląscy policjanci występujący już w trzecim sezonie programu telewizyjnego "Policjanci z sąsiedztwa".

Podobnie było w Tworogu i Zbrosławicach, gdzie mundurowi z miejscowych komisariatów byli dostępni dla wszystkich osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej o Policji. Dla zainteresowanych mundurowi przygotowali ulotki informacyjne, w których zawarte zostały szczegółowe informacje na temat rekrutacji i wymogów, jakie stawiane są przed kandydatami.

Na zakończenie dnia mundurowi ponownie zawitali na tarnogórskim rynku, gdzie dbali o bezpieczeństwo w trakcie pokazu sztucznych ogni, czyli tzw. „światełka do nieba”. Biorąc pod uwagę cały dzień, gdzie policjanci stale dbali o bezpieczeństwo kwestujących w róznych miejscach, można stwierdzić, że w powiecie było bezpiecznie, a mundurowi nie odnotowali żadnych incydentów.

Film wosp_2024.MP4

Pobierz plik wosp_2024.MP4 (format mp4 - rozmiar 35.18 MB)

Pliki do pobrania

  • deskrypcja_filmu
    14.28 KB