Policjanci z drogówki obsłużyli wczoraj zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Pokoju w Tarnowskich Górach. W wyniku kontaktu z pojazdem ranny został pieszy, który trafił do szpitala. Biorąc pod uwagę trudne warunki na drodze, apelujemy o ostrożność. Nie tylko do kierowców, ale także do wszystkich pieszych.

Po godzinie 14.00 dyżurny odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Pokoju w Tarnowskich Górach. Na miejscu policjanci ustalili, że 18-letni tarnogórzanin, prowadząc samochód nauki jazdy, potrącił swojego rówieśnika na przejściu dla pieszych. Konieczna była interwencja ratowników medycznych, którzy zabrali tarnogórzanina do szpitala. Zarówno kursant, jak i instruktor nauki jazdy, byli trzeźwi. Śledczy zajmą się teraz dokładnym wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

Biorąc pod uwagę trudne warunki na drodze, apelujemy do wszystkich o rozwagę. Nawet w ciągu dnia, narażeni jesteśmy na powstawanie podobnych zdarzeń. Dlatego pamiętajmy, aby nasze zachowania na drodze, nie miały swojego negatywnego skutku dla nas i innych.

  • na zdjęciu czerwony samochód nauki jazdy z rozbitym przodem na jezdni
  • na zdjęciu czerwony samochód nauki jazdy z rozbitym przodem na jezdni
  • na zdjęciu czerwony samochód nauki jazdy na jezdni