Jeden spośród dużej liczby przebadanych kierujących we wczorajszych tarnogórskich działaniach ruchu drogowego pn. „Trzeźwość” jechał pod wpływem alkoholu. Za wykroczenie odpowie przed sądem. Pamiętajmy, że jazda na „podwójnym gazie” może doprowadzić do tragedii.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z tarnogórskiej drogówki przeprowadzili własne działania „Trzeźwość”, ukierunkowane na kierowców, którzy w nieodpowiedzialny sposób, wsiedli za kierownicę samochodu, mimo wcześniej spożytego alkoholu.

Wśród ponad 700 skontrolowanych kierujących, policjanci zatrzymali 37-letniego tarnogórzanina, który w Nowym Chechle na ulicy Lasowickiej podróżował swoim fordem. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajdowało się mniej niż 0,5 promila, dlatego odpowie on przed sądem za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu. Kara, jaką przewiduje kodeks wykroczeń to zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do lat 3, grzywna nie niższa niż 2,5 tysiąca złotych, a nawet kara aresztu.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod jego działaniem, nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób ocenić sytuacji na drodze, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, właściwie zareagować. Kierowco, piłeś – nie jedź!