Nocna jazda zakończyła się dla kierującego tarnogórzanina w momencie policyjnej kontroli. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest nawet 5-letnim pobytem w więzieniu. I właśnie taka kara grozi 41-latkowi, który na ulicy Górniczej jechał swoim volkswagenem.

Policjanci z wydziału prewencji patrolowali wczoraj w nocy ulicę Górniczą w Tarnowskich Górach. Po godzinie 2.00 zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział 41-letni tarnogórzanin. Mogłoby się wydawać, że kontrola przebiegnie bez zarzutu i mężczyzna będzie mógł kontynuować swoją podróż.

Jednak tak się nie stało. W policyjnych bazach danych kontrolowany mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego dalsza jazda była niemożliwa. Teraz mężczyzna będzie musiał opowiedzieć przed sądem, dlaczego złamał ten zakaz. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić do 5 lat więzienia.

Przypominamy:

art. 244 kodeksu karnego
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, (…) prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.