Policjanci z tarnogórskiej drogówki kolejny raz w tym miesiącu zatrzymali do kontroli kierującego, który złamał limity prędkości w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialne zachowanie skończyło się dla niego wysokim mandatem i punktami karnymi. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy.

Policjanci przez całą dobę kontrolują kierowców oraz ich zachowania na drodze. Dzisiaj około godziny 11.00 mundurowi z drogówki sprawdzali prędkość pojazdów na ulicy Głównej w Miedarach. Policyjny fotoradar zarejestrował w tym czasie kierującego osobowym citroenem, który pędził w obszarze zabudowanym 110 km/h. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niego mandatem w kwocie 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Dodatkowo, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 60 km/h w tym obszarze, stróże prawa zatrzymali 53-latkowi z Potępy prawo jazdy na 3 miesiące. 

Nie ma taryfy ulgowej dla kierujących, którzy w tak znaczny sposób przekraczają dozwoloną prędkość. To właśnie ona jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wielu zdarzeń drogowych. Pamiętajmy o tym i zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo na drodze, stosując się do przepisów prawa.