Policjanci tarnogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której kierująca pędziła w terenie zabudowanym ze znaczną prędkością. Jedna z przyczyn powstawania wielu zdarzeń drogowych to właśnie nadmierna prędkość. Za nieodpowiedzialne zachowanie kierująca została ukarana wysokim mandatem i straciła prawo jazdy. Apelujemy o rozsądek!

Wczoraj po godzinie 9.00 na ulicy Repeckiej w Tarnowskich Górach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy skontrolowali prędkość osobowej toyoty. Za kierowcą siedziała 30-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór, która pędziła swoim samochodem 101 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi do 40 km/h. Za to wykroczenie kierująca została ukarana mandatem i punktami karnymi. Oprócz wysokiej grzywny policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy. Prowadząc samochód ze znaczną prędkością, nie dajemy sobie wielu szans na prawidłową reakcję, w przypadku wystąpienia nagłego, nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. Kierowco – noga z gazu!