Policjanci z Tarnowskich Gór doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. W trakcie zajęć nie zabrakło teorii z zakresu obsługi broni palnej i zasad bezpieczeństwa, po których przyszła pora na trening praktyczny. Szybkość i opanowanie było kluczowe w trakcie strzelań, gdzie policjanci wykorzystali broń długą i pistolety maszynowe.

Trening tarnogórskich policjantów odbył się na strzelnicy pod czujnym okiem policyjnego instruktora, który na początku przypomniał główne zasady posługiwania się bronią długą i pistoletami maszynowymi. Zajęcia składały się zarówno ze strzelania statycznego, jak i dynamicznego. Mundurowi w trakcie ćwiczeń musieli wykazać się szybkością w przygotowaniu broni do strzału, celnością i opanowaniem.

Szkolenie strzeleckie, jest bardzo ważną częścią doskonalenia zawodowego policjantów, które odbywają się kilka razy w roku i kończą egzaminem strzeleckim. Do tego typu treningów przystępują wytypowani policjanci pionu prewencji i ruchu drogowego.

Tarnogórscy policjanci doskonalili swoje umiejętności posługiwania się strzelbami gładkolufowymi, które wykorzystywane są głównie przez pododdziały Policji, mające zapewnić ład i porządek w trakcie demonstracji i zamieszek oraz bronią automatyczną, używaną głównie podczas działań pościgowo-blokadowych za groźnymi przestępcami i w sytuacjach o charakterze terrorystycznym.

  • na zdjęciu pistolet maszynowy na blacie, obok którego leżą słuchawki i dwa magazynki, w oddali widoczny kulochwyt
  • na zdjęciu amunicja na zielonym blacie
  • na zdjęciu instruktor obserwuje trening strzelecki policjantów, którzy stoją przed nim
  • na zdjęciu policjant strzela z broni maszynowej
  • na zdjęciu policjant w słuchawkach i okularach ochronnych w trakcie treningu z bronią, która trzyma obiema rękami przed sobą
  • na zdjęciu pistolety maszynowe i magazynki na blacie stołu

Film strzelnica_.MP4

Pobierz plik strzelnica_.MP4 (format mp4 - rozmiar 40.39 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja_strzelnica.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja_strzelnica.m4a (format mp3 - rozmiar 133.03 KB)